• Nyheter
  • ANMELDELSER
  • LES MAGASINET DIGITALT
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • ANNONSØRINNHOLD
KM
  • Nyheter
  • ANMELDELSER
    • Anmeldelse: Everything Everywhere All at Once
    • Anmeldelse: Rutete Ninja 2
    • Anmeldelse: Memory
    • Anmeldelse: Doctor Strange in the Multiverse of Madness
    • Anmeldelse: Mini-Zlatan og verdens beste onkel
  • LES MAGASINET DIGITALT
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 1•2022
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Et abonnement gir deg gratis digitalversjon og bladet tilsendt i Posten
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 6•2021
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 5•2021
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • ANNONSØRINNHOLD
    • Ja, vi elsker Høgskulen i Volda!
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Hvordan komme i gang igjen med arrangementer
    • Denne Marvel-serien skal bli Disney+ sin nye supersuksess
    • Siste sjanse til å få Disney+ med spesialrabatt
  • Facebook

  • RSS

CINEMACON

Universal Pictures – CinemaCon 2017

Fra presentasjonen av The Fate of the Furious. Foto: Getty Images for CinemaCon
Universal Pictures – CinemaCon 2017
John Berge
30. mars 2017

CinemaCon 2017

CinemaCon 2017 arrangeres av The National Association of Theatre Owners (NATO). Messen ble startet opp i 2011. Det er deltakere fra mer enn 80 land. Messen er verdens største innenfor kinobransjen.

Det blir som vanlig storslagne presentasjoner fra de ulike studioene mens messen pågår, i Colosseum-salen på Caesar’s Palace i Las Vegas, Nevada i USA. I tillegg til frokostmøter, lunsjer, middager, fester og to messehaller fylt av hhv. kinoteknisk utstyr og godteri.

Messen foregår i 2017 fra mandag 27. til torsdag 30. mars.

KINOMAGASINET dekker CinemaCon for fjerde år på rad. I år takket være støtte fra Sundlings.

LAS VEGAS: Universal satser alle kort på den åttende Fast & Furious-filmen, en ny Despicable Me og en relansering av skrekkmytologien anført av The Mummy.

Her er høydepunktene fra selskapets presentasjon for kinobransjen under CinemaCon 2017 i Las Vegas, som fant sted i Colosseum i Caesar’s Palace onsdag 29. mars 2017.

DESPICABLE ME 3

Chris Meledandri, produsent og grunnleggeren av animasjonstudioet Illumination Entertainment, inntok først scenen sammen med Steve Carrell – skuespilleren med stemmen til karakteren Gru – og den nye Dru, Grus bror.

– Det er nå åtte år siden den første filmen. Fra dagen vi lanserte den første teasertraileren har kinobransjen støttet oss, sa Meledandri.

– Hva er det med Despicable Me (Grusomme meg på norsk. Red. anm.) som har gjort at publikum over hele verden er så dypt knyttet til filmene? spurte han sin stjerne i filmen.

– Gru er den beste karakteren i filmhistorien, slo Steve Carrell fast i kjent stil.

Han mener det er en menneskelighet med disse filmene.

– Du er i en boble når du lager disse stemmene. Du ser ikke filmen før den er ferdig. Du (henvendt til Chris Meledandri) og manusforfatterne klarer å skape historier som har følelser, de er morsomme for voksne og barn.

– Hvordan fikk du ideen til stemmen til Gru?

– Det er ganske enkelt. Jeg testet ut noe stemmer på barna mine. Sønnen min var da i barnehagen og datteren min var tre år eldre. Gru-stemmen var den som fikk de til å le mest. Åtte år senere er det ikke så kult lenger for dem!

Steve Carrell sier det var vanskelig å holde orden på den nye stemmen til bror Dru, fremfor den mer vante Gru. Dru er ikke kynisk, fri, morsom og ærlig, og snakker med høy pitch.

Carrell avrundet ektefølt med å si:

– Det er godt å være med på noe som gir glede og lykke til verden!

Grusomme meg 3 har premiere 30. juni 2017.

Steve Carrell. Foto: Getty Images for CinemaCon

 

THE MUMMY

The Mummy er regissert av Alex Kurtzman og skrevet av Jon Spaihts og Christopher McQuarrie. Det er tenkt som den første filmen i det som skal bli Universals nye, moderne monsterunivers, hvor de klassiske monstrene skal møtes.

– Det er en utrolig arv å videreføre, sa regissøren.

– Som unge husker jeg at jeg så den originale The Mummy. Å ha Tom Cruise i filmen skader ikke. Det åpnet store dører for oss til å kunne å levere noe spesielt.

Sofia Boutella spiller den nye kvinnelige mummyen, prinsesse Ahmanet.

– Å spille et monster var interessant. Det er alltid et monster i oss mennesker, så å utforske psykologien bak det er fascinerende å spille. Det var en stor ære. Jeg ble vettskremt over rollen. Først sa jeg nei. Jeg hadde akkurat gjort en rolle med masse makeup, men så ble jeg overtalt og kastet meg ut i det.

Jake Johnson var også på scenen og sa at hans rolle var å være «sidekicket» til Tom Cruises karakter, Nick Morton. Cruise selv sendte en hilsen til publikum på CinemaCon via et videoopptak fra London, hvor han nå filmer den neste Mission: Impossible-filmen.

– Dette er en modig, romantisk og episk monsterfilm. Denne sjangeren begynte for meg da jeg så de klassiske Universal-filmene som barn og det gjør meg stolt å kunne være med på å bringe sjangeren videre, sa Cruise.

The Mummy har flere spektakulære scener, hvorav en i vektløs tilstand. Den ble filmet over fire dager, med fire flyturer, og man trengte 64 tagninger for å kunne fullføre alt.

– Du koreografer og øver, men når du faller fritt kan det ikke kontrolleres, og det gjør det magisk, sa regissør Alex Kurtzman.

The Mummy har kinopremiere 9. juni 2017.

Deler av The Mummy-teamet: (fra venstre): regissør Alex Kurtzman, skuespillere Jake Johnson, Annabelle Wallis og Sofia Boutella på CinemaCon 2017 «Universal Pictures Invites You to a Special Presentation Featuring Footage from its Upcoming Slate at The Colosseum at Caesars Palace». 29. mars 2017 i Las Vegas, Nevada. Foto: Alberto E. Rodriguez/Getty Images for CinemaCon.

ATOMIC BLONDE

Charlie Theron som hemmelig agent – en slags kvinnelig James Bond!

Hun har hatt Atomic Blonde-prosjektet i kikkerten siden 2012 og lenge vært interessert i sjangeren, fortalte hun fra scenen i Caesar’s Palace.

– Vi fikk tak i en da upublisert tegneserieroman, The Coldest City, for fem år siden. Jeg er virkelig stolt av Atomic Blonde. Karakteren jeg spiller er virkelig en «bitch». Hun jobber for MI6, og handlingen finner sted i Berlin, fem dager før muren faller, sa Theron.

Antony Johnston står bak tegneserien, og filmen er regissert av David Leitch. Han lover rå action, sex og «R-rating», som er den høyeste du kan få i USA. Filmen skal og vil være provokativ, sa Leitch.

Charlize Theron er med både i The Fate of the Furious og Atomic Blonde. Foto: Getty Images for CinemaCon

THE FATE OF THE FURIOUS

Vin Diesel var i sitt kjente storslag med en ydmyk tilnærming til egen stjernestatus og en storslått entusiasme for Fast & Furious-serien.

– Vi har vært så heldige at denne sagaen kan fortsette så lenge, og med det kommer utfordringen: hvordan fortsette og møte forventningene, sa han.

– Dette er slik en spesiell saga det er en del å være av. Jeg føler jeg snakker til en større familie og partnere når jeg er her. Alle kinoeierne som gjør det lille ekstra. Disse filmene vokser og dere klarer alltid å øke publikum, sa han henvendt til kinoeierne i salen.

Film nr. ni og ti kommer selvsagt. Denne film nr. åtte er begynnelsen på en ny trilogi.

Etter at Paul Walker døde ble Fast 7 likefullt fullført.

– Det var en vanskelig beslutning å ta, men Pauls ettermæle lever i hver filmrute vi skyter. Så blir du minnet om engelen som var så integral til konseptet om brorskap. Det er noe vakkert og verdt å feire. Det ironiske er når jeg tenkte på åttende kapittel så var det Paul Walker som garanterte at vi skulle lage film nummer åtte. Jeg føler at han ser ned på oss og vi vil ikke skuffe ham.

Om Charlize Theron i rollen som seriens nye skurk, Cipher, sa Vin Diesel:

– Det var magisk og elektrisk i alle scener vi gjorde. Hun er den ondeste av alle skurker, og det uten å slåss. Hun er rolig og manipulativt. Det er mange lag, og en så kompleks, rollefigur.

Regissør F. Gary Gray medgikk at det var en stor utfordring å toppe de sju andre filmene i serien.

Etter presentasjonen overrasket Vin Diesel det kresne bransjepublikum med å vise hele den nye filmen, The Fate of the Furious.

The Fate of the Furious – som kalles Fast & Furious 8 i Norge – har premiere 12. april 2017.

Vin Diesel. Foto: Getty Images for CinemaCon

Relaterte sakerForsiden
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
CINEMACON
30. mars 2017
John Berge @https://twitter.com/johnberge https://facebook.com/john.berge

Redaktør og daglig leder i JB Forlag.

Relaterte sakerForsiden

Siste saker fra CINEMACON

CinemaCon: MPA og Neon

Runar Lien4. mai 2022
Les mer

CinemaCon 2022: Lionsgate

John Berge2. mai 2022
Les mer

CinemaCon 2022: Walt Disney Pictures

Runar Lien29. april 2022
Les mer

CinemaCon 2022: Paramount Pictures

John Berge29. april 2022
Les mer

CinemaCon 2022: Universal Pictures

Runar Lien28. april 2022
Les mer

CinemaCon 2022: Warner Bros. Pictures Studio

Runar Lien27. april 2022
Les mer
KM

KINOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfsvei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Anne Helen Houg, Bjørn Harald L. Sønsthagen, Endre Snildal, Iver Neset, Joachim Eikeri, Katrine Wang Svendsen, Lars Johnsrud, Marcus Patai, Matias Kjølstad, Magnus Meling, Preben Lillebø Rongve og Torunn Sola.

http://loans-cash.net

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

Siste nyheter

  • Anmeldelse: Everything Everywhere All at Once
    ANMELDELSE17. mai 2022
  • Anmeldelse: Rutete Ninja 2
    ANMELDELSE14. mai 2022
  • KINOMAGASINETs vårutgave
    KINOBRANSJEN13. mai 2022
  • Trailer: Krigsseileren
    TRAILER11. mai 2022

Aktuelle tema på Kinomagasinet

Forsiden Kino Anmeldelse Video Teknologi VOD DVD Blu-ray trailer drama film action Kinobransjen Disney Magasinet Digitalt abonnement Marvel Fremhevet Netflix skrekk spenning thriller Star Wars superhelt komedie Festival eventyr krim grøsser spillefilm

© 2013-2022 JB Forlag. KINOMAGASINET.no startet 26. april 2013. Det trykte magasinet startet opp i august 2012, under navnet HIGH-DEF og skiftet navn til KINOMAGASINET i januar 2014.

Scroll for more
Tap

Sidebanner 1

  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: Villmenn
    ANMELDELSE21. april 2022
  • Trailer: Thor: Love and Thunder
    TRAILER18. april 2022
  • Anmeldelse: Mini-Zlatan og verdens beste onkel
    ANMELDELSE4. mai 2022
  • Trailer: Krigsseileren
    TRAILER11. mai 2022
  • Anmeldelse: Everything Everywhere All at Once
    ANMELDELSE17. mai 2022
  • Anmeldelse: Rutete Ninja 2
    ANMELDELSE14. mai 2022
  • KINOMAGASINETs vårutgave
    KINOBRANSJEN13. mai 2022
  • Trailer: Krigsseileren
    TRAILER11. mai 2022
  • 50 Best Racing Movies Of All Time Ranked - Looper - YTS FREE - The official YTS YIFY Movies Torrents magnet website. says:

    […] may have taken until 2014 for Norway to produce…

  • 50 Best Racing Movies Of All Time Ranked - Looper | Erzurumdanhaber.com says:

    […] may have taken until 2014 for Norway to produce…

  • Massasje escorte thai escorte oslo | escorte massasje real escorte date – Realxpressionz says:

    […] som så skulle bringe ordrene videre til de norske…

  • Alexandr says:

    He Makes Money Online WITHOUT Traffic? Most people believe that…

Sidebanner 2

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Sidebanner 6

Sidebanner 8

Sidebanner 10

Sidebanner 11

Sidebanner 12

Sidebanner 13

Sidebanner 14

Sidebanner 15

Walt Disney Studios – CinemaCon 2017
Paramount Pictures – CinemaCon 2017, del to