
LAS VEGAS: Christian Opsahl (40), IT-ansvarlig hos Oslo Kino, var den norske kinogigantens representant på verdens største kinomesse.
KINOMAGASINET møtte Opsahl under vårt besøk på messen. Opsahl var meget entusiastisk og begeistret over deltakelsen, og fortalte også at flere kolleger fra det danske hovedkontoret var på plass.
– Jeg anser bransjemesser for å være nyttige arenaer, for å tilegne seg informasjon og kunnskap om nyheter og teknologi fra bransjen. Og dette var nok en av hovedgrunnene til at jeg ønsket å ta turen over til CinemaCon, forteller Opsahl.
– Hva var de mest nyttige tingene du lærte?
– Det var å få kunne se og oppleve mangfoldet av nye tekniske og innovative løsninger på et sted. Vi har en spennende tid i vente, med mange nye og spennende løsninger. Så blir det jo interessant å se hvor mye av dette som faktisk når helt ut til sluttbrukeren.
– Hva fikk du med deg?
– Uten å trekke frem noe spesielt, fikk jeg med meg flere spennende presentasjoner og jeg trålet utstillingsområdene i timesvis. Dette er veldig lærerikt, da man kommer i nærkontakt med utstillere/leverandører, for å se og høre hva de tenker om fremtiden for sine produkter/tjenester.
– Hva synes du om studiopresentasjonene i The Colosseum?
– Jeg syntes de var bra. Personlig syntes jeg det ser ut til å komme mye bra på filmfronten fremover og gleder meg til mange timer på kino utover i året som kommer.
Facebook
RSS