• Nyheter
  • ANMELDELSER
  • KINOBRANSJEN
  • LES MAGASINET DIGITALT
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
KM
  • Nyheter
  • ANMELDELSER
    • Anmeldelse: The Fabelmans
    • Skuffende, svak og lite fengende thriller: Knock at the Cabin
    • Anmeldelse: Munch
    • Sært, spesielt og superbra: The Banshees of Inisherin
    • Anmeldelse: Babylon
  • KINOBRANSJEN
    • Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023
    • Kun Dolby-utstyr i Altas nye kinosal
    • ODEON slo kinodagrekorden fra 2019
    • Filmweb har rundet 25 år. Her er historien om dette unike norske nettstedet.
    • Er over kneika, men fortsatt utfordrende
  • LES MAGASINET DIGITALT
    • KINOMAGASINET 8•2022
    • KINOMAGASINET 1•2022
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Et abonnement gir deg gratis digitalversjon og bladet tilsendt i Posten
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 6•2021
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • Facebook

  • RSS

KINOBRANSJEN

Nordisk om virkemidler for tenåringer

Salgs- og markedsdirektør Jacob Elkær-Hansen i Nordisk Film Biografer har ansvaret for det danske markedet. Foto: John Berge, KINOMAGASINET ©
Nordisk om virkemidler for tenåringer
John Berge
24. april 2015

KINOMAGASINET er som eneste norske medium tilstede under verdens største kinokonferanse, CinemaCon 2015.
CinemaCon er verdens største samling for kinobransjen, med deltakere fra over 80 land. I 2015 er det fem år siden den første messen i Las Vegas. Det er Official Convention of The National Association of Theatre Owners (NATO) som står bak CinemaCon.

LAS VEGAS: Hvordan kan man få flere tenåringer til å gå på kino? Nordisk Film Biografer har noen ideer.

Under International Day under CinemaCon 2015 holdt salgs- og markedsdirektør Jacob Elkær-Hansen i Nordisk Film Biografer foredrag om hvordan man kan få tenåringene til å gå mer på kino.

Her slo han fast at «tenåringene går vekk fra kinoene».

– Men vi har fortsatt mange tenåringer som går på kino og 30 % av inntektene er fra tenåringer, slo han fast i foredraget.

Elkær-Hansen poengterte det åpenbare, nemlig at dagens tenåringer har veldig mange muligheter til underholdning – og nevnte YouTube, Instagram, Facebook, Netflix, HBO – og piratinnhold som oppfattes som gratis.

Salgs- og markedssjefen mener det er «to typer tenåringer».

– De er som tenåringer tidligere var, men omgivelsene er annerledes. De vil ut av hjemmet og de bruker underholdning til å definere hvem de er. De vil gjøre ting med venner og de velger venner foran familien.

– De eldre tenåringene bruker kinoen som et sted for dating. Da kan de være sammen, men likevel trenger de ikke snakke sammen, noe som passer mange perfekt. Og noe er ikke gjort før det er sett av andre, så denne hendelsen deles ofte i sosiale medier, sa Elkær-Hansen.

– Så hva kan vi gjøre for å få flere tenåringer på kino, sa han videre.

– Det første er prisen. Spør du noen om hva de vil ha annerledes, så vil de ha lavere priser. Da blir tenåringssegmentet interessert. Et annet aspekt er hvordan kan man få foreldrene til å betale kinobillettene. Så må man velge rett timing. Aktuelle filmer må ha tidligere visninger og transportmuligheter hjem i tide før det blir for sent. Tenåringene vet det meste om innholdet i forkant. Derfor må vi lage eventer av visninger.

I en samtale med KINOMAGASINET etter foredraget sier salgs- og markedssjefen at han ville få frem dette:

– Det er viktig å få frem at det er skifte av hvem som går på kino. Det er mindre besøk av de unge og en liten vekst av det voksne publikum. Vi må få dagens generasjon til å bli vant til å gå på kino, for hvis ikke så går vi tomme for gjester om 20 år.

– Hva vil dere i Nordisk Film gjøre rent konkret for å få flere tenåringer på kino?

– Vi tror på at kinoene blir en opplevelse i seg selv. At det er det vi skal levere. Det handle om en mer oppslukende filmopplevelse enn på de små skjermer og som er sosial. De unge har ofte barrierer: det er så mye annet å finne på – og kino er en relativt dyr fornøyelse for de. De velger ofte også kun filmer der de vet hva den handler om. De ser Fast & The Furious og Insurgent, men vi får de ikke til å se The Theory of Everything.

Også den norske salgs- og markedssjef for Nordisk Film Kino i Norge, Espen L. Pedersen, besøker årets CinemaCon. KM kommer tilbake med et intervju med ham.

KINOMAGASINET © Jacob Elkær-Hansen i Nordisk Film Biografer på scenen under sitt foredrag om tenåringer og kinobesøk. Foto: John Berge, KINOMAGASINET ©
Relaterte sakerKino
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
KINOBRANSJEN
24. april 2015
John Berge https://facebook.com/john.berge

Redaktør og daglig leder i JB Forlag.

Relaterte sakerKino
  • Cinemacon 2015: Warners The Big Picture 22.04.2015
  • CinemaCon 2015: Arnold og Tom på scenen 21.04.2015
  • CinemaCon 2015: Her er høydepunktene 20.04.2015
  • Rekordår i vente, men mørke skyer truer 20.04.2015

Siste saker fra KINOBRANSJEN

Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023

John Berge7. januar 2023
Les mer

Kun Dolby-utstyr i Altas nye kinosal

John Berge2. desember 2022
Les mer

ODEON slo kinodagrekorden fra 2019

John Berge7. november 2022
Les mer

Filmweb har rundet 25 år. Her er historien om dette unike norske nettstedet.

John Berge5. november 2022
Les mer

Er over kneika, men fortsatt utfordrende

John Berge31. oktober 2022
Les mer

Etter 28 år som gratisblad legges Filmmagasinet ned

admin29. september 2022
Les mer
KM

KINOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Anne Helen Houg, Christian Høkaas, Iver Neset, Joachim Eikeri, Katrine Wang Svendsen,Matias Kjølstad, Magnus Meling.

http://loans-cash.net

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

Siste nyheter

  • Anmeldelse: The Fabelmans
    ANMELDELSE3. februar 2023
  • LA ELVA LEVE – fakta eller fiksjon?
    REGISSØRINTERVJU3. februar 2023
  • Skuffende, svak og lite fengende thriller: Knock at the Cabin
    ANMELDELSE1. februar 2023
  • Anmeldelse: Munch
    ANMELDELSE31. januar 2023

Aktuelle tema på Kinomagasinet

Forsiden Kino Anmeldelse Video Teknologi VOD DVD Blu-ray trailer drama film Kinobransjen action Disney Magasinet Digitalt abonnement Marvel skrekk Fremhevet Netflix thriller Star Wars spenning superhelt komedie Skrekkfilm Festival animasjon eventyr krim

© 2013-2023 JB Forlag. KINOMAGASINET.no startet 26. april 2013. Det trykte magasinet startet opp i august 2012, under navnet HIGH-DEF og skiftet navn til KINOMAGASINET i januar 2014.

Scroll for more
Tap

Sidebanner 1

  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Skuffende, svak og lite fengende thriller: Knock at the Cabin
    ANMELDELSE1. februar 2023
  • Anmeldelse: Gulliver er tilbake
    ANMELDELSE7. januar 2023
  • Anmeldelse: Babylon
    ANMELDELSE19. januar 2023
  • LA ELVA LEVE – fakta eller fiksjon?
    REGISSØRINTERVJU3. februar 2023
  • Anmeldelse: The Fabelmans
    ANMELDELSE3. februar 2023
  • LA ELVA LEVE – fakta eller fiksjon?
    REGISSØRINTERVJU3. februar 2023
  • Skuffende, svak og lite fengende thriller: Knock at the Cabin
    ANMELDELSE1. februar 2023
  • Anmeldelse: Munch
    ANMELDELSE31. januar 2023
  • Skeie gir gass, ansetter flere og har fått ny salgssjef. – Scenemagasinet says:

    […] Skeie med Nordisk Film-kontrakt […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Norsk billettsystemselskap med nye vyer […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Flere forbedringer fra DX […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Filmprogrammering på nett fra DX […]

Sidebanner 2

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Sidebanner 6

Sidebanner 8

Sidebanner 10

Sidebanner 11

Sidebanner 12

Sidebanner 13

Sidebanner 14

Sidebanner 15

Sony viste scene fra SPECTRE
Kinoklubb Norge utsettes