• Nyheter
  • ANMELDELSER
  • KINOBRANSJEN
  • LES MAGASINET DIGITALT
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
KM
  • Nyheter
  • ANMELDELSER
    • Anmeldelse: The Dam
    • Anmeldelse: Ung pike på den irske landsbygda – The Quiet Girl
    • En trygg og blodig oppfølger: Scream VI
    • Anmeldelse: Saint Omer
    • Anmeldelse: The Mandalorian: sesong 3 – episode 1: The Apostate
  • KINOBRANSJEN
    • Filmdistributørene hedret Vega Scene 
    • Kinoklubben har nådd en stor milepæl
    • Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023
    • Kun Dolby-utstyr i Altas nye kinosal
    • ODEON slo kinodagrekorden fra 2019
  • LES MAGASINET DIGITALT
    • KINOMAGASINET 8•2022
    • KINOMAGASINET 1•2022
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Et abonnement gir deg gratis digitalversjon og bladet tilsendt i Posten
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 6•2021
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • Facebook

  • RSS

TRAILER

Trailer nr. tre for Skjelvet

Trailer nr. tre for Skjelvet
admin
13. juni 2018

Nå er den tredje og enda mer omfattende traileren her for den kommende norske storfilmen Skjelvet.

Filmen lanseres på kino 31. august 2018 og billettsalget er allerede i gang.

– Vi gleder oss til snart å kunne vise hele filmen, og håper at publikum gjennom traileren ser at de har noe virkelig stort i vente når Skjelvet treffer norske kinoer, sier Martin Sundland, produsent i Fantefilm Fiksjon.

Handlingen i Skjelvet er bygget på det faktum at et nytt jordskjelv kan treffe Norges hovedstad når som helst. I 1904 ble nemlig Oslo truffet av et jordskjelv på hele 5.4 på Richters skala. Skjelvet førte til omfattende skader, men heldigvis gikk ingen menneskeliv tapt. I 2018-versjonen kan det se ut som det går betydelig verre, og filmskaperne har åpenbart forskerne på sin side. I en kronikk i Aftenposten i 2004 skrev Conrad Lindholm, seniorforsker ved Norsar (seismologisk senter i Norge): «Geologiske argumenter tilsier at det er grunn til å vente store fremtidige jordskjelv i Oslo-regionen, men når de kommer, vet vi ikke. Det vi med sikkerhet vet, er at befolkningstettheten og infrastrukturen i Oslo og i regionen rundt Oslofjorden er betydelig mer sårbar i dag enn tilfellet var i 1904.»

Handlingens mann: geologen Kristian Eikjord (Kristoffer Joner) i en scene fra Skjelvet. Foto/Copyright: Fantefilm /Nordisk Film Distribusjon AS

Sundland kom over kronikken og ble nysgjerrig.

– Jeg er født og oppvokst i Oslo, men hadde aldri hørt noe om denne jordskjelvfaren. Informasjonen var både skremmende og fascinerende. Skremmende fordi nesten ingen kjenner til denne ulmende faren som ligger rett under Norges hovedstad, og fascinerende fordi norsk film er kommet så langt at det i dag er mulig å lage film om det. Med Bølgen brøt vi mange barrierer for hva man trodde var mulig i norsk film, og med Skjelvet setter vi igjen en ny standard. Det er virkelig helt unike bilder publikum skal få ta del i når Skjelvet inntar norske kinoer.

Idun Eikjord (Ane Dahl Torp) i en scene fra Skjelvet. Foto/Copyright: Fantefilm /Nordisk Film Distribusjon AS

Anne Strømmen Lycke, daglig leder i Norsar forteller at det ikke finnes en spesifikk nasjonal beredskapsplan for jordskjelv i Norge. Erik Thomassen, avdelingsleder for Analyse og nasjonal beredskap i Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap (DSB) bekrefter ovenfor Dagsrevyen den 29.12.2017 at en slik spesifikk nasjonal beredskapsplan ikke finnes. Dette altså på tross av at geologiske argumenter forteller oss at nye store jordskjelv kan ramme Norge.

– Vi er ikke ute etter å skremme. Filmen Skjelvet må først og fremst ses på som underholdning, men samtidig synes vi det er bra at bevisstheten økes rundt jordskjelvfaren i Norge. Dette er tross alt ikke fiksjon, men fakta, sier Strømmen Lycke.

En nøkkelscene fra Skjelvet. Foto/Copyright: Fantefilm /Nordisk Film Distribusjon AS

Oppfølger til Bølgen

Skjelvet er den etterlengtede oppfølgeren til katastrofefilmen Bølgen, som er Norges fjerde mest sette film gjennom tidene. I Skjelvet er det altså ikke en bygd på Vestlandet som er truet – det er Norges hovedstad. I hovedrollene finner vi igjen Kristoffer Joner og Ane Dahl Torp. Regi er ved John Andreas Andersen, manus er skrevet av Harald Rosenløw Eeg og John Kåre Raake, og Martin Sundland er produsent.

Skjelvet vises første gang under filmfestivalen i Haugesund den 19. august, før den har premiere over hele landet 31. august 2018.

Relaterte sakerForsidenVideo
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
TRAILER
13. juni 2018
admin kinomagasinet

Relaterte sakerForsidenVideo
  • Oslo faller i den første full-lengde traileren til Skjelvet 03.05.2018
  • Ny trailer: Skjelvet 03.01.2018

Siste saker fra TRAILER

De største trailerne fra Super Bowl 2023

Matias Kjølstad6. mars 2023
Les mer

Trailer: Sulis 1907

admin28. februar 2023
Les mer

Trailer: Fast X

admin10. februar 2023
Les mer

Trailer: Evil Dead Rise

Jon Smeland Olsen5. januar 2023
Les mer

Trailer: Oppenheimer

John Berge19. desember 2022
Les mer

Trailer: Barbie

John Berge16. desember 2022
Les mer
KM

KINOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Anne Helen Houg, Christian Høkaas, Iver Neset, Joachim Eikeri, Joakim Rekaa, Jon S. Olsen, Katrine Wang Svendsen, Magnus Meling, Matias Kjølstad, Terje Thomassen og Torunn Sola

http://loans-cash.net

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

KINOMAGASINET arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. KINOMAGASINET er medlem av Norsk Tidsskriftforening og Fagpressen.

KINOMAGASINET er medlem av
Fagpressen

Siste nyheter

  • En John som aldri dør
    FILMOMTALE21. mars 2023
  • Lover halv pris på alle kinobilletter med ett unntak
    KINODRIFT21. mars 2023
  • Filmdistributørene hedret Vega Scene 
    KINOBRANSJEN16. mars 2023
  • Kinosjefene hedret sine 2022-favoritter
    FILMPRIS16. mars 2023

Aktuelle tema på Kinomagasinet

Forsiden Kino Anmeldelse Video Teknologi VOD DVD Blu-ray trailer drama film Kinobransjen action Disney Magasinet Digitalt abonnement Marvel skrekk Fremhevet Netflix thriller Star Wars spenning superhelt komedie Skrekkfilm Festival animasjon eventyr krim

© 2013-2023 JB Forlag. KINOMAGASINET.no startet 26. april 2013. Det trykte magasinet startet opp i august 2012, under navnet HIGH-DEF og skiftet navn til KINOMAGASINET i januar 2014.

Scroll for more
Tap

Sidebanner 1

  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Pur film-magi fra Sam: Empire of Light
    ANMELDELSE20. februar 2023
  • Anmeldelse: Ung pike på den irske landsbygda – The Quiet Girl
    ANMELDELSE15. mars 2023
  • 20 år med elleve norske filmer som solgte over 500.000 kinobilletter
    STATISTIKK21. februar 2023
  • Anmeldelse: The Dam
    ANMELDELSE15. mars 2023
  • En John som aldri dør
    FILMOMTALE21. mars 2023
  • Lover halv pris på alle kinobilletter med ett unntak
    KINODRIFT21. mars 2023
  • Filmdistributørene hedret Vega Scene 
    KINOBRANSJEN16. mars 2023
  • Kinosjefene hedret sine 2022-favoritter
    FILMPRIS16. mars 2023
  • Skeie gir gass, ansetter flere og har fått ny salgssjef. – Scenemagasinet says:

    […] Skeie med Nordisk Film-kontrakt […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Norsk billettsystemselskap med nye vyer […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Flere forbedringer fra DX […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Filmprogrammering på nett fra DX […]

Sidebanner 2

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Sidebanner 6

Sidebanner 8

Sidebanner 10

Sidebanner 11

Sidebanner 12

Sidebanner 13

Sidebanner 14

Sidebanner 15

Nye trailere: Bumblebee, Mortal Engines, The Lego Movie 2: The Second Chapter, Christopher Robin, Hotel Artemis, Skyscraper, Predator og Mamma Mia! Here We Go Again
Trailer: Når jeg faller