
Lanseringene av trailerne som skal representere årets blockbusterfilmer vil ingen ende ta. 20. april ble endelig traileren til Jurassic World publisert.
Jurassic World blir den fjerde filmen i Jurassic Park-filmserien med Jurassic Park (1993), The Lost World: Jurassic Park (1997) og Jurassic Park III (2001) som foregående filmer.
Traileren til Jurassic World virker som et ekko av den originale Jurassic Park (1993). Den tydeligste forskjellen er at publikum denne gangen er på plass i parken før det er for sent.
Filmen forholder seg til virkelighetens tidsperspektiv, så handlingen i Jurassic World forekommer 22 år etter hendelsene i Jurassic Park.
På disse årene har øya Isla Nublar blitt omgjort til en velfungerende dinosaurtemapark. Parkens besøkende får se dinosaurer i fri utfoldelse, og dette innehar stor underholdningsverdi. Parken har på mange måter blitt akkurat slik John Hammond drømte om, men det eneste problemet er at besøkstallene stadig synker.
Dermed får en ny turistattraksjon innpass i parken. Ekstremt farlige og tidligere utryddede dinosaurarter blir parkens nye trekkplaster sammen med genmanipulerte dinosaurer. Dette går selvfølgelig galt, og parkens turistattraksjonen forandres til kaos og katastrofe.
I traileren får vi se hvordan parken utvikler seg til ett stort mareritt hvor mennesker bli angrepet av ville dyr. Det viser seg også at skapningene på et vis klarer å kommunisere, noe som peker på at faren er enda større enn først antatt.
Det å designe en dinosaur større en T-Rex var ikke noen god idé. Særlig ikke da denne dinosauren begynner å sette alles liv i fare ved å drepe kun for moro skyld.
Traileren har en klar oppbygning som viser parkens vei fra orden til kaos. Panikk, redsel og spenning er bare noen av stikkordene for denne filmen.
I tillegg til Chris Pratt, som får mye tid i filmens trailer, er også skuespillerne Bryca Dallas Howard, Ty Simpkins, Nick Robinson, Irrfan Kahn, Vincent D’Onofrio, Jake Johnson, Omar Sy og Judy Greer med.
Steven Spielberg er excecutive producer, og Colin Trevorrow regisserer ut i fra manuskriptet han skrev sammen med Derek Connolly.
Jurassic World er en film som har vært planlagt lenge. Opprinnelig skulle opptakene ha startet i 2004, slik at filmen kunne hatt premiere i 2005. Men slik ble det ikke… Førstes nå, ti år senere, er filmen premiereklar.
I 1993 var Jurassic Park en enorm suksess, og regissør Trevorrow har en stor utfordring med å forsøke å matche Spielbergs film. Om Jurassic World kan leve opp til disse forventningene, må vi bare vente og se.
Jurassic World får premiere 12. juni 2015.
Facebook
RSS