
– Jeg ønsker ikke å selge til hvem som helst!
Jeg har brukt fem år på å restaurere det som er Norges fineste kino, så et salg forventes med en leiekontrakt til kinoen. Det er en betingelse at de vil drive kino videre. Kinoen skal helst bestå i 100 år til, sier Jan Vardøen (60) til Avisa Oslo (+)
Nå skal nemlig Frogner kino selges. Annonsen ble nylig lagt på Finn.no. Vardøen kjøpte kinoen i 2017 og har etter eget utsagn brukt 20 millioner kroner på oppgradering. Selve kinoen betalte han 15 millioner kroner for. Pålydende prisantydning er på 30 millioner kroner.
– Jeg kommer ikke til å tjene noe. Jeg kommer til å tape så det ljomer etter, sier Vardøen til Avisa Oslo.

Jan Vardøen. Foto: John Berge, KINOMAGASINET.no ©
– Kinoen går veldig bra. Den er veldig populær og godt besøkt, men jeg ser ikke behov for å sitte på eiendommen. Å sitte på eiendom er ikke noe jeg driver med, sier kinoeieren videre til lokalavisen.

Frogner kino. Foto: PrivatMegleren Ullevål.
LES OGSÅ:
Facebook
RSS