
Med bakgrunn både fra godteri og treningsbransjen er det en entusiastisk ny markedskoordinator som er på plass hos UIP.
Navn: Torunn Rosvold Johansen
Alder: 29
Stilling: Marketing Coordinator, UIP
Tid i bransjen: Midten av mai 2014
– Fortell oss litt om din utdannings- og yrkesbakgrunn og hvordan du havnet i bransjen!
– Jeg er utdannet fra Handelshøyskolen BI Oslo med en Bachelorgrad i Markedskommunikasjon med spesialisering innen kampanjeplanlegging og merkevareledelse. Jeg har tidligere jobbet som Brand Manager i Cloetta og som Markedsansvarlig i treningskjeden SATS. Jeg har alltid vært interessert i film og levende bilder, og da denne muligheten i UIP dukket opp kastet jeg meg rundt.
– Hvilken film er den beste du har sett?
– Det er helt umulig å bare velge en film! Men jeg lar meg veldig lett underholde og liker filmer som Fast & Furious, Die Hard, Miami Vice, Taken etc.
– Hvor mange filmer ser du i uken?
– Ca 1-3 filmer i uken.
– Hva gjør du for å reklamere for film på kino?
– Jeg tror det er viktig å ha fokus på den gode opplevelsen du får gjennom høy kvalitet på bilde og lyd. Samtidig som det er viktig å nå ut til publikum med hvilke filmer som vises.
– Foretrekker du å se en film på kino, BD eller DVD i hjemmekinoen eller et VOD-tilbud?
– Film er definitivt best på kino!
– Foretrekker du 3D på kino eller i hjemmekinoen, eller ikke i det hele tatt?
– Dersom jeg skal se en film i 3D foretrekker jeg å se den på kino.
– Favorittskuespiller?
– Jeg synes Leonardo Di Caprio er veldig flink, synes det er litt synd han aldri har vunnet en Oscar.
– Hvor drar du helst på ferie?
– Ingenting slår varme sommerdager på hytta på Hvaler! Men er også glad i stå på ski og reiser gjerne til alpene.
– Hvilke filmer ser du mest frem til i resten av 2014?
– Fury vet jeg er en bra film! Absolutt verdt å få med seg!
– Hva slags TV-serier foretrekker du og hvordan ser du på de – på TV, via streamingtjenester eller DVD/Blu-ray Disc?
– Jeg ser gjerne på Suits, White Collar, Entourage – for å nevne noen. Entourage har jeg faktisk på DVD, mens resten streamer jeg. Har forresten også sett alle episoder av Game of Thrones – en serie jeg aldri trodde jeg skulle se!
– Hvilke utfordringer står kinobransjen overfor?
– Det er jo ingen tvil at jo mer digitale vi blir, jo raskere og mer tilgjengelige blir filmene. Jeg tror derfor det er viktig å være kreative og nytenkende slik at vi hele tiden kan skape en større filmopplevelse på kino.
– Hva kjennetegner ditt firma?
– Nytenkende og engasjerte!
– Hvilken kino/sal er din favorittkino gjennom tidene?
– Den store salen (sal 1) på Colosseum.
Facebook
RSS