
Jackie Chan er tilbake! Ikke som politibetjent Kevin Chang Ka Kui, men som betjent Zhong Wen i regissør Ding Sheng’s store martial arts satsing, «Police Story 2013».
Denne filmen har ingenting med de foregående fem Police Story-filmene (inkludert Supercop) å gjøre, og handlingen finner sted i Kina hvor Chan denne gang spiller Interpol-betjent.
Innspillingen startet i november 2012 i Beijing, og ble sluttført i februar 2013.
Chan måtte ta turen til frisøren og klippe håret kort for å tilpasse seg politirollen.
Han har uttalt at han denne gangen endelig får muligheten til å spille en rolle som omhandler en innenlandsbetjent fullt ut.
Filmen har kinopremiere på kinesiske kinoer 24. desember 2013, og noen europeiske lanseringsdatoer er foreløpig ikke satt.
Regissør Ding Sheng har tidligere laget Little Big Soldier med Jackie Chan.
For Chan-fansen bør det være kjent at spesielt den første Police Story-filmen regnes som en av hans beste filmer gjennom tidene. Det var en massiv kinosuksess i Asia, og Chan regner også filmen som sin beste. Han ikke bare skrev og regisserte de to første Police Story-filmene. Jackie Chan var også action-regissør, stuntkoordinator, kampkoreograf, ekseketiv produsent, komponist og stuntmann.

Facebook
RSS