
SF Kino Stavanger Sandnes gyver løs på kinoåret med nye investeringsplaner.
– Vi skal installere Dolby Atmos i sal 3 i Sandnes, oppgradere til 4 K i flere saler i Sandnes, samt forbedre og videreutvikle skjermløsninger på våre informasjonstavler i Sandnes, forteller direktør Frode Nilsen til KINOMAGASINET.
I 2015 ble to saler oppgradert i Sandnes med nye tepper, nye gulvbelegg og nye skinnseter.
Nilsen installerte Dolby Atmos også i en sal i Stavanger, i 2013.
(Les KINOMAGASINETs sak om dette her.)
– Dolby Atmos er nødvendigvis ikke noe kinoene absolutt må ha, men kinoen bør alltid være best på lyd, bilde og komfort, spesielt i den økende konkurransesituasjonen. Optimal lyd og bilde er kinoenes viktigste moment i merkevarebyggingen: «Film er best på kino.»
– Merker dere etterspørsel fra forbrukerne om å tilby Dolby Atmos?
– Fra deler av ungdomssegmentet, de mest filminteresserte, men ikke i svært stor grad.
– Hva var mest gledelig med kinoåret 2015 for din kjedes vedkommende?
– Vi hadde en svært positiv besøksutvikling, ikke minst også økonomisk utvikling. Svært kjekt med svært mye besøk på enkelte norske filmer, Bølgen.
– Er du fornøyd med årsresultatet ditt, og kan du gi noen detaljer rundt dette?
– Det kan se ut til å bli det beste økonomiske resultat noensinne, ca. 16 millioner kroner i overskudd.
(Les KINOMAGASINETs sak om dette her.)
– Hvordan anser du filmåret 2016 vs filmåret 2015?
– Filmåret 2016 ser også svært bra ut, både med amerikanske filmer og ikke minst noen spennende norske Birkebeinerne og Kongens nei.
Facebook
RSS