
Skuespiller Rami Malek stilte klare krav for å si ja til å spille skurk i den nye James Bond-filmen.
– Jeg sa «vi kan ikke identifisere ham med terroristaksjoner som gjenspeiler en ideologi eller religion», røper Malek i et intervju med Daily Mirror.
Den egyptiskættede skuespilleren tok opp kravet direkte med regissør av filmen med arbeidstittelen «Bond 25», Cary Fukunaga.
– Det er ikke noe jeg ønsker å gjøre, så om det er årsaken til at jeg er ditt valg, så kan du droppe meg, siterer Malek videre fra sin samtale med Fukunaga.
Tidlig i karrieren gestaltet Rami Malek en terrorist i TV-serien «24», og skal ha gått lei av å bli såkalt typecastet.
Men Fukunaga skal ifølge skuespilleren heller ikke ha hatt den ideen for rollen som Malek endte med å spille – og som han i intervjuet kaller «en flott karakter».
Rollen beskrives i filmens offisielle handlingssammendrag som «en mystisk skurk bevæpnet med farlig ny teknologi».
– Han er en veldig annerledes form for terrorist, sier Rami Malek til Mirror, og kaller manuset for «veldig kløktig, fra folk som har funnet ut nøyaktig hva publikum vil ha i disse filmene». (NTB)
Bond 25: Rami Malek er superskurken. Det blir mer filming i Norge.

Rami Malek snakker om rollen som Bond-skurk, og hvordan han nektet å spille en terrorist drevet av ideologi eller religion. Maleks foreldre kom til USA fra Egypt, og er koptiske kristne. Foto: AP.
Facebook
RSS