
Den femte «Pirates of the Caribbean»-filmen har fått en tittel.
Disney og regissørduoen Joachim Rønning and Espen Sandberg gjør seg klare til å starte innspillingen av den nye Pirates of the Caribbean-filmen. Innspillingen er ventet å starte senere i år eller tidlig januar 2014.
Fra før av har lite vært kjent om filmen, lite annet enn at Disney kutter budsjettet og at produsent Jerry Bruckheimer etter alt å dømme vil mister sine såkalte «final cut privileges». Bakgrunnen for at Disney strammer inn skyldes hovedsakelig svake innspillingstall på den Bruckheimer-produserte filmen The Lone Ranger.
Nå begynner andre nyheter å komme: Firstshowing.net melder at tittelen er klar.
I et rykende ferskt intervju røper Rønning og Sandberg at tittelen blir Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales.
Tittelen er etter sigende en referanse til en setning fra Pirates of the Caribbean-temaparken, hvor en hodeskalle og korslagte bein på en vegg ytrer frasen. Det finnes for øvrig også en fanside som heter TellNoTales.com.
Filmen får verdenspremiere den 10. juli 2015.
KINOMAGASINET snakket med regissørduoen under årets Amandaprisutdeling, hvor de vant «Folkets Amanda» for Kon-Tiki.
Joachim Rønning avslo høflig å si så mye om Pirates-filmen, da de kun hadde denne kvelden til å hygge seg med venner og kolleger, før de satte seg på første fly til Los Angeles.
Facebook
RSS