
Kinokjeden ODEON klarte under Den store kinodagen 2022 å slå tallene fra forrige normalår, 2019.
– Odeon kino passerte 25.500 besøkende på Den store kinodagen 2022 lørdag 5. november. Vi kom over 2019-tallet som var 25.022, forteller Jon Einar Sivertsen, som er Head of commercial performance – Northern Europe hos Odeon Cinemas Group.
ODEONs beste kinodagen-dag ble i 2018, hvor de hadde over 30.000 besøkende, som klaffet bra med lanseringen av Bohemian Rhapsody og ny kino i Ålesund.
Jon Einar Sivertsen mener det er positivt å se at kinodagen leverte som det han kaller «før pandemi-nivåer».
– Det var god stemning på kinoene både fra personal og for gjestene er tilbakemeldingene positive. Vi håper at alle de som nå var innom kinoen blir fristet til å komme tilbake nå som storfilmene kommer med Teddybjørnens jul, Black Panther: Wakanda Forever, Avatar: The Way of Water, Kampen om Narvik og Folk og Røvere i Kardemomme by, sier Sivertsen til KINOMAGASINET.
PS! KINOMAGASINET har ikke lykkes med å skaffe tall fra Nordisk Film kino (men disse er etterspurt) og ei heller for landet som helhet.

Head of commercial performance – Northern Europe hos Odeon Cinemas Group. Foto: Per Mork, KINOMAGASINET.no ©
Facebook
RSS