• Nyheter
  • ANMELDELSER
  • KINOBRANSJEN
  • LES MAGASINET DIGITALT
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
KM
  • Nyheter
  • ANMELDELSER
    • Anmeldelse: The Dam
    • Anmeldelse: Ung pike på den irske landsbygda – The Quiet Girl
    • En trygg og blodig oppfølger: Scream VI
    • Anmeldelse: Saint Omer
    • Anmeldelse: The Mandalorian: sesong 3 – episode 1: The Apostate
  • KINOBRANSJEN
    • Filmdistributørene hedret Vega Scene 
    • Kinoklubben har nådd en stor milepæl
    • Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023
    • Kun Dolby-utstyr i Altas nye kinosal
    • ODEON slo kinodagrekorden fra 2019
  • LES MAGASINET DIGITALT
    • KINOMAGASINET 8•2022
    • KINOMAGASINET 1•2022
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Et abonnement gir deg gratis digitalversjon og bladet tilsendt i Posten
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 6•2021
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • Facebook

  • RSS

KINOBRANSJEN

Nytt løft for Kinoklubben når ODEON kino blir med i 2022

Nytt løft for Kinoklubben når ODEON kino blir med i 2022
John Berge
30. november 2021

I det Kinoklubben runder seks år er det snart 110 norske kinoer som tilbyr denne fordelen til sine kunder. Hva er suksessfaktoren?

For å finne ut av det slo vi av en prat med Elisabeth Brinch, som har ledet Kinoklubben siden starten i januar 2016.

– Vi har hovedsakelig den samme hovedmålgruppen som vi har hatt hele tiden. Når vi velger filmer har vi en voksen dame i tankene, men vi vil gjerne at hun skal kunne ta med seg både mannen sin og moren sin på kino for å se filmen. Vi har også sett at konseptet med 50 % rabatt appellerer til studenter, så vi henvender oss mer og mer til den målgruppen. Alle som liker å få et godt tilbud og gode anbefalinger av kvalitetsfilmer innenfor sjangrene drama, humor og spenning er i Kinoklubbens målgruppe.

Den store nyheten for 2022 er altså at ODEON kino er med.

Jon Einar Sivertsen, Head of commercial performance – Northern Europe, sier at kjeden i forbindelse med at Kinoklubb-konseptet lanseres i Sverige – under navnet Biopasset – fikk en mulighet til å ta opp tråden rundt konseptet også for Norge.

– Integreringen i Sverige med medførte at vi får til en god integrering mot billettsystemet som gjør kundeopplevelsen bra, forteller Sivertsen.

Opprinnelig sa ODEON kino (da de het SF Kino) nei til Kinoklubben. De startet i 2016 i stedet sin egen fordelsklubb, Store filmopplevelser.

Den gang sa Sivertsen, som da var salgs- og markedsdirektør, dette til kinobransjen fagnettsted:

– Det er en helhetsvurdering, basert på konseptet og avtalen. Våre undersøkelser på målgrupper viser ikke at det er et stort behov for prisreduksjon mot den godt voksne målgruppen. Vi har ikke en betalingsutfordring med de i Norge. Det er ungdommer som har innvendiger på pris og til en viss grad barnefamilier.

Men på tampen av 2021 er tonen en annen:

– Fordelen for gjestene med Kinoklubben er at de nå kan velge å følge et konsept med kuraterte filmer fra kinoklubben som kan være en god påminnelse om å få med seg filmene som går, sier Sivertsen til KINOMAGASINET.

– Vi ser stadig at gjester går glipp av filmer de kunne tenke seg å se før de er ferdig på kino, det kan kommunikasjonen fra kinoklubben være med på å løse. Det handler ikke bare om rabatten men mer om man identifiserer seg med filmene som er i Kinoklubben og så får man en felles opplevelse sammen med andre. Kinoklubben har også vært gode til å lage arrangementer på filmer som vi også nå kan ta del av. Vi håper med introduksjonen av kinoklubb hos oss at de som blir medlem der går oftere på kino enn før, sier Sivertsen avslutningsvis.

Daglig leder Elisabeth Brinch i Kinoklubb Norge. Foto: John Berge, KINOMAGASINET ©

– Elisabeth Brinch – hva var nøkkelen til å få med ODEON, og hvorfor tok det så lang tid å få de med?

– Det var naturlig for Odeon å gå i dialog med oss i forbindelse med at de skal være med når vår «søsterklubb» Biopasset lanseres i Sverige. Vi har jo ønsket ODEON med hele tiden, og nå var det et godt tidspunkt til å ta opp tråden. Vi er selvfølgelig veldig glade for at de kommer med, slik at Kinoklubben nå blir et nasjonalt tilbud.

Fra et Kinoklubben-arrangement ved Nordisk Film kino Asker i forbindelse med Verdens verste menneske. Foto: Kinoklubb Norge. (Gjengitt med tillatelse.)

Relaterte sakerForsidenKino
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
KINOBRANSJEN
30. november 2021
John Berge https://facebook.com/john.berge

Redaktør og daglig leder i JB Forlag.

Relaterte sakerForsidenKino

Siste saker fra KINOBRANSJEN

Filmdistributørene hedret Vega Scene 

admin16. mars 2023
Les mer

Kinoklubben har nådd en stor milepæl

John Berge13. februar 2023
Les mer

Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023

John Berge7. januar 2023
Les mer

Kun Dolby-utstyr i Altas nye kinosal

John Berge2. desember 2022
Les mer

ODEON slo kinodagrekorden fra 2019

John Berge7. november 2022
Les mer

Filmweb har rundet 25 år. Her er historien om dette unike norske nettstedet.

John Berge5. november 2022
Les mer
KM

KINOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Anne Helen Houg, Christian Høkaas, Iver Neset, Joachim Eikeri, Joakim Rekaa, Jon S. Olsen, Katrine Wang Svendsen, Magnus Meling, Matias Kjølstad, Terje Thomassen og Torunn Sola

http://loans-cash.net

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

KINOMAGASINET arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. KINOMAGASINET er medlem av Norsk Tidsskriftforening og Fagpressen.

KINOMAGASINET er medlem av
Fagpressen

Siste nyheter

  • En John som aldri dør
    FILMOMTALE21. mars 2023
  • Lover halv pris på alle kinobilletter med ett unntak
    KINODRIFT21. mars 2023
  • Filmdistributørene hedret Vega Scene 
    KINOBRANSJEN16. mars 2023
  • Kinosjefene hedret sine 2022-favoritter
    FILMPRIS16. mars 2023

Aktuelle tema på Kinomagasinet

Forsiden Kino Anmeldelse Video Teknologi VOD DVD Blu-ray trailer drama film Kinobransjen action Disney Magasinet Digitalt abonnement Marvel skrekk Fremhevet Netflix thriller Star Wars spenning superhelt komedie Skrekkfilm Festival animasjon eventyr krim

© 2013-2023 JB Forlag. KINOMAGASINET.no startet 26. april 2013. Det trykte magasinet startet opp i august 2012, under navnet HIGH-DEF og skiftet navn til KINOMAGASINET i januar 2014.

Scroll for more
Tap

Sidebanner 1

  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Pur film-magi fra Sam: Empire of Light
    ANMELDELSE20. februar 2023
  • Anmeldelse: Ung pike på den irske landsbygda – The Quiet Girl
    ANMELDELSE15. mars 2023
  • 20 år med elleve norske filmer som solgte over 500.000 kinobilletter
    STATISTIKK21. februar 2023
  • Anmeldelse: The Dam
    ANMELDELSE15. mars 2023
  • En John som aldri dør
    FILMOMTALE21. mars 2023
  • Lover halv pris på alle kinobilletter med ett unntak
    KINODRIFT21. mars 2023
  • Filmdistributørene hedret Vega Scene 
    KINOBRANSJEN16. mars 2023
  • Kinosjefene hedret sine 2022-favoritter
    FILMPRIS16. mars 2023
  • Skeie gir gass, ansetter flere og har fått ny salgssjef. – Scenemagasinet says:

    […] Skeie med Nordisk Film-kontrakt […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Norsk billettsystemselskap med nye vyer […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Flere forbedringer fra DX […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Filmprogrammering på nett fra DX […]

Sidebanner 2

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Sidebanner 6

Sidebanner 8

Sidebanner 10

Sidebanner 11

Sidebanner 12

Sidebanner 13

Sidebanner 14

Sidebanner 15

Fra Aladdin til Skofabrikken
Nå kan du se så mye film du vil i måneden for 275 kroner. Om du bor i Bergen.