• Nyheter
  • ANMELDELSER
  • LES MAGASINET DIGITALT
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • ANNONSØRINNHOLD
KM
  • Nyheter
  • ANMELDELSER
    • Anmeldelse: Everything Everywhere All at Once
    • Anmeldelse: Rutete Ninja 2
    • Anmeldelse: Memory
    • Anmeldelse: Doctor Strange in the Multiverse of Madness
    • Anmeldelse: Mini-Zlatan og verdens beste onkel
  • LES MAGASINET DIGITALT
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 1•2022
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Et abonnement gir deg gratis digitalversjon og bladet tilsendt i Posten
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 6•2021
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 5•2021
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • ANNONSØRINNHOLD
    • Ja, vi elsker Høgskulen i Volda!
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Hvordan komme i gang igjen med arrangementer
    • Denne Marvel-serien skal bli Disney+ sin nye supersuksess
    • Siste sjanse til å få Disney+ med spesialrabatt
  • Facebook

  • RSS

TRAILER

Ny trailer: Pirates of the Caribbean: Salazar’s Revenge

Ny trailer: Pirates of the Caribbean: Salazar’s Revenge
Katrine Wang Svendsen
6. mars 2017

Det er en glede å igjen høre kjenningsmelodien til Pirates of the Caribbean til en rykende fersk trailer. Musikksporet heter He’s a Pirate og er komponert av Klaus Badelt og Hans Zimmer.

Det er et musikkspor som får det til å krible i kroppen, selv om dette er film nummer fem i Pirates of the Caribbean-serien.

I denne nyeste filmen Pirates of the Caribbean: Salazars Revenge, blir Kaptein Jack Sparrow (Johnny Depp) ettersøkt av en tidligere rival, Armando Salazar (Javier Bardem).

Salazar seiler sjøen med hans spanske spøkelsesmannskap etter å ha sluppet unne Djevelens triangel. Nå har han ett mål for øyet, å drepe hver eneste pirat på sjøen. Da er det ingen tvil om at Sparrow er et mål. Sparrow på sin side må finne en måte å unnslippe Salazar på og reiser derfor på jakt etter Poseidons trident. Får Sparrow tak i denne kan han også få kontroll over havet.

Traileren i seg selv er mer fokusert rundt Salazar enn Sparrow, med blikk tilbake til Sparrows unge liv da han først irriterte på seg Salazar. Utover dette inneholder traileren mye smell, høyt tempo og Sparrows vittigheter som er hans signatur. Traileren speiler også en del situasjoner fra de tidligere filmene i serien, uten at den på noen måte ser ut til å røpe for mye av innholdet.

For å hjelpe Sparrow får han også følge av Carina Smyth (Kaya Scodelario) og Henry (Brenton ThwaitesI. Vi får også et gjensyn med Hector Barbossa (Geoffrey Rush), som deler en rekke scener med Salazar. Vi har også tidligere sett at Orlando Bloom er tilbake i sin rolle som Will Turner, etter hans fravær i den fjerde filmen On Stranger Tides.

Pirates of the Caribbean: Salazar’s Revenge er som nevnt den femte i rekken, noe som skape en viss skepsis. Det er også en faktor at det er 6 år siden forrige film i serien. På den andre siden er Jack Sparrow en folkefavoritt av karakterene Johnny Depp spiller, og det er stor sannsynlighet for at folk ønsker å se filmen ene og alene basert på dette. Samtidig har vi i Norge en viss stolthet i denne filmen da den er regissert av norske Joachim Rønning og Espen Sandberg. Manuset er skrevet av Jeff Nathanson og Jerry Bruckheimer er tilbake som produsent.

Akkurat nå kan det være noen som er forvirret. Trailerklippet sier tydelig at filmen heter Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales, mens vi kaller den Pirates of the Caribbean: Salazar’s Revenge.

Det er forvirrende, men her er forklaringen: I USA er filmen fortsatt under tittelen Dead Men Tell No Tales, mens i noen steder i Europa som i Norge, er navnet blitt Salazar’s Revenge.

Det er heller ikke ett navn for Europa, da filmen i Spania og Italia med all sannsynlighet forblir hetende Pirates of the Caribbean: The Revenge of Salazar. Hvorfor er det slik? Det aner vi ikke.

Pirates of the Caribbean: Salazar’s Revenge har premiere 24. mai 2017. Vi, som mange andre, storgleder oss!

Relaterte sakeractioncaribbeandeppDisneyeventyrpirates
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
TRAILER
6. mars 2017
Katrine Wang Svendsen https://www.facebook.com/catbeist

Redaksjonsassistent hos KINOMAGASINET og kinosjef hos Nordisk Film Kino Hønefoss.

Relaterte sakeractioncaribbeandeppDisneyeventyrpirates

Siste saker fra TRAILER

Trailer: Krigsseileren

admin11. mai 2022
Les mer

Teasertrailer: Avatar: The Way of Water

John Berge9. mai 2022
Les mer

Trailer: Don’t Worry Darling

John Berge5. mai 2022
Les mer

Trailer: Thor: Love and Thunder

John Berge18. april 2022
Les mer

Trailer: Top Gun: Maverick

John Berge29. mars 2022
Les mer

Trailer: Memory

John Berge17. mars 2022
Les mer
KM

KINOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfsvei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Anne Helen Houg, Bjørn Harald L. Sønsthagen, Endre Snildal, Iver Neset, Joachim Eikeri, Katrine Wang Svendsen, Lars Johnsrud, Marcus Patai, Matias Kjølstad, Magnus Meling, Preben Lillebø Rongve og Torunn Sola.

http://loans-cash.net

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

Siste nyheter

  • Vangelis er død
    DØDSFALL19. mai 2022
  • Hvorfor får filmer oss til å gråte, skvette og juble
    19. mai 2022
  • To år etter blir det krigsfilmpremiere
    FILMLANSERING19. mai 2022
  • Anmeldelse: Everything Everywhere All at Once
    ANMELDELSE17. mai 2022

Aktuelle tema på Kinomagasinet

Forsiden Kino Anmeldelse Video Teknologi VOD DVD Blu-ray trailer drama film action Kinobransjen Disney Magasinet Digitalt abonnement Marvel Fremhevet Netflix skrekk spenning thriller Star Wars superhelt komedie Festival eventyr krim grøsser spillefilm

© 2013-2022 JB Forlag. KINOMAGASINET.no startet 26. april 2013. Det trykte magasinet startet opp i august 2012, under navnet HIGH-DEF og skiftet navn til KINOMAGASINET i januar 2014.

Scroll for more
Tap

Sidebanner 1

  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: Villmenn
    ANMELDELSE21. april 2022
  • Trailer: Krigsseileren
    TRAILER11. mai 2022
  • Anmeldelse: Mini-Zlatan og verdens beste onkel
    ANMELDELSE4. mai 2022
  • Kampen om kinogodtet fortsetter. Noen norske kinosjefer ønsker å nekte kundene å ta med medbragt.
    KINOBRANSJEN22. april 2022
  • Vangelis er død
    DØDSFALL19. mai 2022
  • Hvorfor får filmer oss til å gråte, skvette og juble
    19. mai 2022
  • To år etter blir det krigsfilmpremiere
    FILMLANSERING19. mai 2022
  • Anmeldelse: Everything Everywhere All at Once
    ANMELDELSE17. mai 2022
  • 50 Best Racing Movies Of All Time Ranked - Looper - YTS FREE - The official YTS YIFY Movies Torrents magnet website. says:

    […] may have taken until 2014 for Norway to produce…

  • 50 Best Racing Movies Of All Time Ranked - Looper | Erzurumdanhaber.com says:

    […] may have taken until 2014 for Norway to produce…

  • Massasje escorte thai escorte oslo | escorte massasje real escorte date – Realxpressionz says:

    […] som så skulle bringe ordrene videre til de norske…

  • Alexandr says:

    He Makes Money Online WITHOUT Traffic? Most people believe that…

Sidebanner 2

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Sidebanner 6

Sidebanner 8

Sidebanner 10

Sidebanner 11

Sidebanner 12

Sidebanner 13

Sidebanner 14

Sidebanner 15

Ny trailer: Alien: Covenant
Ny trailer: Kong: Skull Island