
Paramount Pictures Corporation
Paramount er eid av ViacomCBS. CBS og Viacom fusjonerte i 2019.
Paramount Pictures Corporation er et amerikansk filmselskap som holder til i Hollywood, California i USA.
Selskapet ble grunnlagt i 1914 og er dermed verdens nest eldste som ennå eksisterer, kun slått av Nordisk Film (grunnlagt i 1906).
Paramount ruller ut sin egen strømmetjeneste tidlig i 2021. Norden blir et av de første markedene som får tjenesten fra starten av.
Høres Paramount+ kjent ut, så er det fordi Paramount har et produkt som heter det fra før av, da som en del av tilbudet til lokale TV-tilbydere.
Paramount+ ble faktisk lansert i Norge allerede 12. oktober 2017 – som et kanaltilbud for Canal Digital og Gets kunder. De fikk mulighet til å se de nyeste storfilmene fra Paramount i det første rettighetsvinduet etter kino- og leiepremieren.
(Artikkelen fortsetter nedenfor).
Les mer om dette her:
http://www.videomagasinet.no/artikkel/trafikkpluss-med-paramount/
Kinofilmer fra Paramount som digital kjøpefilm få dager etter at de er ferdigspilte på kino
Det nye nå er at dette merkenavnet også utenfor USA blir en egen, seperat strømmetjeneste – på linje med Netflix, Apple TV+, Disney+, Amazon Prime, HBO Nordic, TV2 Sumo – og alle de andre.
I USA har Paramount hatt en slik tjeneste helt siden 2014, som kalles CBS All Access, men logisk nok er nok Paramount+ et mye bedre merkenavn.
Innholdet kommer selvsagt fra rettighetsarkivet, fra selskaper som Showtime, CBS, Comedy Central, Nickelodeon og Paramount Pictures. Fra dag én er det rundt 6.000 titler som abonnentene kan se.
Og Paramount skal selvsagt også lage egne, eksklusive serier og filmer – slik konkurrentene har satset på, spesielt Netflix, som igjen anførte de andre aktørene til å gjøre det samme.
Blant disse finner vi en ti-episoders serie – The Offer – som skal handle om hvordan The Godfather-filmen ble laget, spiondramaet Lioness, MTV’s Behind the Music — The Top 40; dokumentarserien The Real Criminal Minds og en ny versjon av TV-serien The Game.
Endringene medfører også, som man kunne anta, at Paramount lar visningsrettighetene hos andre aktører utløpe og tar dermed innholdet «tilbake» til egen tjeneste. Dette kan dreie seg blant annet om nyere Star Trek-serier som har vært vist hos andre strømmetjenester.
Se en ny promovideo for Paramount+ her:
Facebook
RSS