
Stadig flere vil gå og se film på dagtid. Det har SF Kino-kjeden tatt konsekvensen av.
– Vi startet med dagåpent fra 7. mars 2016 hos SF Kino Sandvika da vi har merket økt pågang av kunder på dagtid, forteller salgs- og markedsdirektør i kjeden, Jon Einar Sivertsen.
Spesielt kjøp av billetter, gavekort, senior kino er det mye henvendelser på dagtid, men kjeden ser også at det er økende tendens til at besøket også er økende på dagtid.
Kinoen åpner kl 11.30 med første film kl. 12.
På øvrige kinoer har vi fortsatt kun åpent om det er arrangementer som Seniorkino på dagtid, men SF Kino starter så smått med utvidet helg og utvider fredagen med film fra kl 12.
– Vi har et veldig bra kinoår så langt. Vi har hverdagsomsetninger som til tider minner om lørdager, forteller Sivertsen.
Tidligere har kjeden kun hatt utvidet åpningstid i ferieperioder. Et større seniormarked, og mange som jobber skift og turnus, og som ønsker å benytte dagtid til å se fersk film, er noen av faktorene bak dagsåpentsuksessen.

Facebook
RSS