
Kinoreklamesalgsselskapet Media Direct Norge AS flytter fra Drammen til Egmont-huset i Nydalen i Oslo.
– Flytteprosessen er snart i gang. Fase en i flyttingen er i slutten av mai 2015. Da flytter de fleste ansatte i Media Direct Norge over til Nydalen og Oslo. Siste fase er i slutten av juni hvor de siste fem ansatte flytter til lokalene i Nydalen, sier adm. dir. Bjørn Erling Ottersen i Media Direct Norge AS (MDN).
Totalt har selskapet 25 ansatte som nå skal få sitt kontor i Nydalen i Oslo. Selgerne på riksteamet har allerede funnet sine plasser hos Egmont i Nydalen. Og nå skal de siste komme på plass i Egmonts mediehus.
– Det er flere årsaker til at vi nå flytter fra Drammen til Oslo. Det ene er at vi er en del av Egmont-familien og dermed hører hjemme hos Egmont. Det andre er at vi mener at det er hensiktsmessig for de oppgavene vi gjør og tjenestene vi leverer som salgsselskap for kinoreklame, sier Ottersen.
Ottersen selv bor i Drammen. Nå blir det pendling mellom Oslo og Drammen.
– Det er ikke noe problem. Ja, det er bare å stå enda litt tidligere opp om morgenen, sier Bjørn Erling Ottersen.
Media Direct Norge er Norges største salgsselskap innen kinoreklame. Selskapet selger kinoreklame for 84 antall kinoer. Media Direct Norge AS har en markedsandel i kinoreklamemarkedet på cirka 57 prosent. Ifølge IRM ble det solgt kinoreklame for 132 millioner NOK i Norge i 2014.
Basert på en pressemelding.
Facebook
RSS