
Comic-Con International: San Diego 2017
Årets største populær-kulturmesse – Comic-Con International: San Diego 2017 – er i gang og KINOMAGASINET er her med de største og beste nyhetene rett fra San Diego.
SAN DIEGO: Torsdag 20. juli 2017 ble tilskuerne under et spesielt panel på Comic-Con vitne til en ny trailer til nyeste filmen i Lego-filmuniverset.
Men først ble det mye moro og vitser fra et stort skuespillergalleri fra Lego Ninjago Filmen.
Lego-figurer sto sammen med navnelapper til produsent Dan Lin, og skuespillere Dave Franco, Justin Theroux, Olivia Munn, Abbi Jacobson, Kumail Nanjiani, Michael Peña og Zach Woods.

Fra panelet hvor Lego Ninjago Filmen ble presentert. Foto: Rafael Motamayor, KINOMAGASINET.no ©
Nanjiani spurte publikumet om noen ville kjøpe figurene og han og Peña lagte en liten falsk auksjon som gikk opp til 150 dollar.
Moderator Scott Mantz prøvde å kontrollere panelet og være presis, men så snart som det begynte nevnte han at Fred Armisen – som også er med i filmen – ikke kunne komme, og Nanjiani tok med en gang mulighet til å gjøre narr av medskuespilleren.
Han pep da Armisen ble nevnt og fleipet at han «var veldig fornøyd med at Fred ikke er her fordi han ikke er et godt menneske. Hashtag Fred sucks».

Logoen til Lego Ninjago Filmen.
Produsenten Dan Lin snakket om å lage en film som er en del av et etablert univers som Ninjago og hvordan den skal følge noen ting fra TV-serien, men også være en fersk opplevelse for både unge og voksne, og som kan sees uten å vite noe ting om karakterene.
Skuespiller Justin Theroux, som spiller skurken, sa: «Dette er som en Fight Club for 10-åringer, er du over det alder har du ikke peiling det eksisterer».
Fans fikk se en ny trailer til filmen, der en skummel ny skurk ble introdusert, det var selvfølgelig en ekte katt som slo ut bygninger og ødela alt rundt seg.
Dave Franco og Justin Theroux tok opp dialogen sin sammen, fordi forholdet mellom far og sønn er veldig viktig i filmen. Og da hele gjengen var sammen for å filme, var det mye improvisasjon.
Moderator spurte Kumail Nanjiani om han vokste opp med Lego og han svarte: «Jeg føler det er et rasistisk spørsmål. Selvfølgelig hadde vi Lego i Pakistan! Jeg hadde ingen mat, men jeg bodde i et Lego-hus.»
Med en gang ble medskuespiller Michael Peña med for å hjelpe Nanjiani: «Det stemmer. Vi også hadde Lego i Mexico. Eller hva er det du tenker på?» Han også nevnte at han har sett hele Ninjago serien fordi han ser det med hans åtte år gamle sønn.
«Du har ingen sønn!» fleipet Nanjiani.

Norsk plakat for Lego Ninjago Filmen.
Selv om Jackie Chan ikke kunne delta i panelet, sendte han en video til fans der han sa at hans stuntteam laget alle kamper og actionscener for filmen, før de ble animert.
Lego Ninjago Filmen har norsk premiere 22. september 2017.
Facebook
RSS