• Nyheter
  • ANMELDELSER
  • KINOBRANSJEN
  • LES MAGASINET DIGITALT
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
KM
  • Nyheter
  • ANMELDELSER
    • Anmeldelse: Shazam! Fury of the Gods
    • Anmeldelse: The Dam
    • Anmeldelse: Ung pike på den irske landsbygda – The Quiet Girl
    • En trygg og blodig oppfølger: Scream VI
    • Anmeldelse: Saint Omer
  • KINOBRANSJEN
    • Filmdistributørene hedret Vega Scene 
    • Kinoklubben har nådd en stor milepæl
    • Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023
    • Kun Dolby-utstyr i Altas nye kinosal
    • ODEON slo kinodagrekorden fra 2019
  • LES MAGASINET DIGITALT
    • KINOMAGASINET 8•2022
    • KINOMAGASINET 1•2022
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Et abonnement gir deg gratis digitalversjon og bladet tilsendt i Posten
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 6•2021
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • Facebook

  • RSS

KINOBESØK

Kinofolk om Bridge of Spies

Bridge of Spies hadde norgespremiere 27.11.2015.
Kinofolk om Bridge of Spies
John Berge
28. november 2015

BRIDGE OF SPIES
Regi: Steven Spielberg
Kinopremiere: 27.11.2015
Distributør: 20th Century Fox Norway

Forventningene til den kommersielle appellen til Steven Spielbergs Bridge of Spies spriker blant markeds-, program- og kinosjefer.

Salgs- og markedsdirektør Jon Einar Sivertsen i SF Kino-kjeden tror at filmen kan nå opp mot 80.000 til 100.000 besøkende på kino i Norge, mens landets største kjede – Nordisk Film Kino – sikter noe lavere:

– Hva med 40 000, tro? sier programdirektør Christin Berg hos Nordisk Film Kino, som beskriver Bridge of Spies som en «habil, spennende og humanistisk film», der Tom Hanks leverer som han skal. Noe han alltid gjør, legger hun til.

– Historien er interessant og filmen makter å engasjere, både emosjonelt og rent fortellerteknisk. En solid og god film. Filmen har stor konkurranse fra andre filmer, men også fra julen som nærmer seg faretruende. Filmen henvender seg nok til den mer voksne delen av befolkningen, og jeg tror at de som allerede har sett James Bond, kanskje kan gi seg i kast med denne. Filmen vil nok også få ganske gode kritikker, noe som gir akkurat denne filmen et løft. Det er vanskelig å mene noe om besøkstallet her, men vi vet at det er i en helt annen skala enn britiske spioner og bølger som har skyllet over høsten.

Kinosjef Jørgen Søderberg Jansen hos Fredrikstad Kino – en kino som 13 ganger er kåret til Årets norske kino – er enda mer moderat.

– Filmen er bra, men USA-tallene viser jo at dette ikke er noen blockbuster. Dette er solid filmhåndtverk for et voksent publikum og den kan gå fint over flere uker.

Jon Einar Sivertsen i SF Kino synes at filmen rent kommersielt havner litt mellom de største titlene som dominerer kinoene for tiden.

– Den har en mer voksen målgruppe enn f.eks. The Hunger Games: Mockingjay – Part 2, så vi tror den kan passe fint inn for en en målgruppe som har både sett Bølgen og Spectre på kino i høst. Håpet er at de gode kinopplevelsene gir mersmak og da er Bridge of Spies et godt alternativ.

– Hva synes De selv om filmen?

– Dette er en fantastisk kinopplevelse, den holder pulsen på et høyt nivå og har en nerve som gjør dette til et av årets høydepunkter på kino. De faktiske historiske hendelsene gjør den ennå mer tankevekkende og Tom Hanks blir en het Oscar-kandidat med denne prestasjonen, mener Sivertsen.

Mest tro på filmen av alle KINOMAGASINET har kontaktet har programsjef David Moen hos Aurora kino IKS.

– Jeg har ikke sett filmen, men basert på erfaring og tiden vi er i, gjetter jeg på 200.000 nasjonalt og 4-5 .000 i Tromsø, sier Moen.

Programdirektør Christin Berg i Nordisk Film Kino. Foto: John Berge, KINOMAGASINET ©
Jon Einar Sivertsen – COO (Chief operating officer) som på norsk betyr operativ/daglig leder, i SF Kino AS. Her utenfor SF Kino Lillestrøm. Foto: John Berge, KINOMAGASINET ©
Relaterte sakerKino
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
KINOBESØK
28. november 2015
John Berge https://facebook.com/john.berge

Redaktør og daglig leder i JB Forlag.

Relaterte sakerKino
  • Ny trailer: Bridge of Spies 08.06.2015

Siste saker fra KINOBESØK

Forbedringer hos Strand kino

John Berge7. februar 2022
Les mer

Kinojulen berges av filmene som forblir på programmet

John Berge24. desember 2021
Les mer

Tre nøtter til Askepott har snart solgt nesten 140.000 kinobilletter

admin15. november 2021
Les mer

Cruella sett av 1.079 på kino

John Berge1. juni 2021
Les mer

Ventet koronasvikt for Den store kinodagen 2020

John Berge10. november 2020
Les mer

Børning 3 sett av snart 150.000

admin19. oktober 2020
Les mer
KM

KINOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Anne Helen Houg, Christian Høkaas, Iver Neset, Joachim Eikeri, Joakim Rekaa, Jon S. Olsen, Katrine Wang Svendsen, Magnus Meling, Matias Kjølstad, Terje Thomassen og Torunn Sola

http://loans-cash.net

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

KINOMAGASINET arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. KINOMAGASINET er medlem av Norsk Tidsskriftforening og Fagpressen.

KINOMAGASINET er medlem av
Fagpressen

Siste nyheter

  • Anmeldelse: Shazam! Fury of the Gods
    ANMELDELSE23. mars 2023
  • En John som aldri dør
    FILMOMTALE21. mars 2023
  • Lover halv pris på alle kinobilletter med ett unntak
    KINODRIFT21. mars 2023
  • Filmdistributørene hedret Vega Scene 
    KINOBRANSJEN16. mars 2023

Aktuelle tema på Kinomagasinet

Forsiden Kino Anmeldelse Video Teknologi VOD DVD Blu-ray trailer drama film Kinobransjen action Disney Magasinet Digitalt abonnement Marvel skrekk Fremhevet Netflix thriller Star Wars spenning superhelt komedie Skrekkfilm Festival dc animasjon eventyr

© 2013-2023 JB Forlag. KINOMAGASINET.no startet 26. april 2013. Det trykte magasinet startet opp i august 2012, under navnet HIGH-DEF og skiftet navn til KINOMAGASINET i januar 2014.

Scroll for more
Tap

Sidebanner 1

  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Nye Lord of the Rings-filmer i sikte
    FILMPRODUKSJON26. februar 2023
  • Filmdistributørene hedret Vega Scene 
    KINOBRANSJEN16. mars 2023
  • Trailer: Sulis 1907
    TRAILER28. februar 2023
  • Lover halv pris på alle kinobilletter med ett unntak
    KINODRIFT21. mars 2023
  • Anmeldelse: Shazam! Fury of the Gods
    ANMELDELSE23. mars 2023
  • En John som aldri dør
    FILMOMTALE21. mars 2023
  • Lover halv pris på alle kinobilletter med ett unntak
    KINODRIFT21. mars 2023
  • Filmdistributørene hedret Vega Scene 
    KINOBRANSJEN16. mars 2023
  • Skeie gir gass, ansetter flere og har fått ny salgssjef. – Scenemagasinet says:

    […] Skeie med Nordisk Film-kontrakt […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Norsk billettsystemselskap med nye vyer […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Flere forbedringer fra DX […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Filmprogrammering på nett fra DX […]

Sidebanner 2

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Sidebanner 6

Sidebanner 8

Sidebanner 10

Sidebanner 11

Sidebanner 12

Sidebanner 13

Sidebanner 14

Sidebanner 15

På besøk hos verdens nordligste kino
Alle finner et luksussete hos Gjøvik Kino