
MAGIC MIKE XXL
Kinopremiere: 01.07.2015
Regissør: Gregory Jacobs
Distributør: SF Norge på vegne av Warner Bros. Pictures
Prod. selskap: Iron Horse Entertainment
Magic Mike – nå enda større. Channing Tatum og hans lettkledde venner er tilbake med en ny film som utforsker skuespillerens egen fortid som stripper. Ja, det er faktisk sant!
Det er tre år siden det amerikanske komedie-dramaet Magic Mike ble lansert. Med regi av Steven Soderbergh ble filmen både en kritiker- og publikumsfavoritt. Med et budsjett på kun sju millioner dollar og en omsetning på nærmere 170 millioner dollar på verdensbasis, sa det seg selv at Warner ba om en toer!
Nå skal oppfølgeren, Magic Mike XXL, forsøke å matche disse tallene.
Selvopplevd for Tatum
Begge Magic Mike-filmene er delvis basert på opplevelser som Tatum selv hadde da han var stripper i en alder av 18 år i Tampa, Florida. I første film møtte vi Mike Lane (Tatum), en driftig stripper med store drømmer om en egen bedrift, men må betale regningene ved å gjøre forskjellige jobber. Én av disse er å være stripper på Xquisite Strip Club i Tampa. Å være stripper i Tampa er en livsstil som inkluderer dop og sex med en rekke klienter. Dette skaper stor risiko for å havne på skråplanet, noe Mikes venn Adam (Alex Pettyfer) gjør.
Gjennom filmens løp går Mike lei av denne livsstilen. Hans sjef Dallas (McConaughey) gir ingen støtte eller hjelp til sine arbeidere og er kun drevet av grådighet. Mike danser sin siste dans for Xquisite og avslutter sin karriere som pikenes Jens og stripper.
At filmens hovedperson har sluttet å danse er ingen hindring for oppfølgeren.
Magic Mike XXL plukker opp historien tre år etter at Mike førtidspensjonerte seg fra stipper-yrket. De resterende stripperne, også kalt Kings of Tampa, er nå også klare for å kaste inn håndkleet og avslutte karrieren. Det er allikevel ikke bare å slutte. De har levd av å lage show i mange år og ønsker nå å gå ut med et siste minneverdig klimaks. Et siste show er ikke det samme uten den legendariske Magic Mike på laget – og Magic Mike overtales til å gjøre comeback.
Det blir en reise med gjengen samlet for å skape det nye og siste showet de skal ha. Samtidig blir det en reise til strippe-convention i Myrtle Beach, som kommer til å gjenopplive gamle vennskap og skape nye.
Sex og humor
Det oser sexappell av filmens trailer, men i en særdeles humoristisk setting. Utover dette har Warner Bros. vært sparsomme med filmens handling. Mye av traileren fokuserer på Tatum som viser sine forførende danse-moves, sammen med Matt Bomer, Joe Manganiello, Kevin Nash og Adam Rodrigues, som alle er tilbake i sine roller fra den første filmen.
Oppfølgeren inkluderer ikke Matthew McConaughey, men har fått med en rekke nye skuespillere som Amber Heard, Andie MacDowell og Donald Glover. Glover er kanskje mest kjent fra sin rolle som Troy i situasjonskomedien Community. Men han har også en karriere som rapper, hvor han har utgitt fem album under scenenavnet Childish Gambino, og som skribent blant annet på den prisbelønte serien 30 Rock.
Ut ifra hva vi kan se av posteren og traileren til Magic Mike XXL, kommer Glover til å gi Tatum sterk konkurranse om den kvinnelige fanbasen til filmen.
Steven Soderbergh er også involvert i andre runde. Denne gang som filmfotograf og klipper. I registolen finner vi Gregory Jakobs. Dette betyr at det er et rollebytte mellom Soderbergh og Jakobs, da Jakobs har vært Soderberghs første assisterende regissør i over et tiår.
For Jakobs er Magic Mike XXL den tredje filmen han regisserer.
Bring it on, guys! Dette blir sommerens «girls night out»-film.
Facebook
RSS