
Seks år etter åpningen har Ringen Kino i Oslo fått en ansiktsløfting. Dette er den første kinoen i Oslo som får særpreget til de nye eierne Nordisk Film Kino.
Arbeidene sto ferdig 13. september.
KINOMAGASINET stakk tilfeldigvis innom samme dag, da vi var i nærheten.
Vi så endringene på egen hånd uten at kinokjeden hadde varslet oss om hva som var i emning.
Generelt er lokalene nå preget av en sterk rødfarge på mange av veggene. Nordisk Film-dekor med fokus på nøkkelord og med isbjørnen sentralt plassert er også tydelig i lokalene. Vi la også merke til flere informasjonsskjermer med trailere og reklamebudskap.
DIREKTØR-KOMMENTAR
I etterkant har vi fått adm. direktør Jannicke Haugen i Nordisk Film Kino (som kjeden skal hete offisielt fra 1. oktober) til å fortelle om ombyggingen.
– Vi ønsket å løfte kinoen, gi den en personlighet som er stil med sin urbanitet, forteller hun.
– Med nesten 2,5 millioner gjester på seks år er det klart at det har satt sitt preg på kinoen og at Ringen kino har hatt behov oppgradering. Denne består av nytt gulv i inngangspartiet og i trappene. Bedre lyskilder med LED i foaje og gangene ved innslipp, og i tillegg masse tøffe bilder og effekter på veggene. Ingen skal være i tvil om at «Film er best på kino» og det er nettopp filmen vi setter i fokus.
– Skal alle kinoer få samme stil som denne i Oslo?
– Alle kinoene i Oslo har sin egen profil og vi forventer ikke at alle kinoene får samme utrykk, men vi kan forvente flere spennende investeringer som vil gjøre kinoene våre til en større opplevelse å besøke.
– Hvor mye har oppgraderingene kostet på Ringen Kino?
– Vi ønsker ikke å kommentere hvor mye de forskjellige prosjektene koster.
– Hva med tekniske oppgraderinger – eksempelvis Atmos på Ringen eller i andre saler?
– Vi gir beskjed når vi setter i gang med neste prosjekt. Inntil da ønsker vi ikke å gå ut med hva som ligger i pipelinen.
FAKTA OM RINGEN KINO
Ringen kino åpnet i 2008 og navnet stammer fra kinoen på Carl Berners Plass (1939-1988). Programmet består av storfilmer, norske filmer, internasjonale kvalitetsfilmer og et bredt barnefilmtilbud – spesielt i helgene, samt filmquiz, overføring av konserter og festivalfilmer. Det er lagt vekt på komfort i alle saler med minimum 120 cm mellom radene. Det er mulighet for å sitte i toseters sofaer. I sal 3, komfortsalen, har kinoen skjenkebevilling. Her kan man nyte filmen i skinnseter med bevegelig, høy rygg og bord. Vegg i vegg med komfortsalen er det et eget loungeområde med alle rettigheter som kan brukes til lukkede spesialarrangementer. (Kilde: oslokino.no)
Antall saler: 6
Antall sitteplasser
Sal 1: 409 seter + 2 HC-plasser
Sal 2: 240 seter + 2 HC-plasser
Sal 3: 71 seter + 1 HC-plass
Sal 4: 63 seter + 1 HC-plass
Sal 5: 63 seter + 1 HC-plass
Sal 6: 83 seter + 1 HC-plass



Facebook
RSS