• Nyheter
  • ANMELDELSER
  • KINOBRANSJEN
  • LES MAGASINET DIGITALT
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
KM
  • Nyheter
  • ANMELDELSER
    • Anmeldelse: Agent Max
    • En sterk og adrenalinfylt oppfølger: John Wick: Chapter 4
    • Anmeldelse: Shazam! Fury of the Gods
    • Anmeldelse: The Dam
    • Anmeldelse: Ung pike på den irske landsbygda – The Quiet Girl
  • KINOBRANSJEN
    • Varsler storsatsing på kinofilmer
    • Filmdistributørene hedret Vega Scene 
    • Kinoklubben har nådd en stor milepæl
    • Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023
    • Kun Dolby-utstyr i Altas nye kinosal
  • LES MAGASINET DIGITALT
    • KINOMAGASINET 8•2022
    • KINOMAGASINET 1•2022
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Et abonnement gir deg gratis digitalversjon og bladet tilsendt i Posten
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 6•2021
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • Facebook

  • RSS

FILMOMTALE

Her er årets prisbelønte filmklubber

Marcela Douglas fra Tromsø barnefilmklubb tok imot prisen for årets barnefilmklubb. Foto: Norsk filmklubbforbund
Her er årets prisbelønte filmklubber
Per Mork
23. mars 2015

På Norsk filmklubbforbunds landsmøte i Bergen 21. mars 2015 ble styret og leder Helene Aalborg gjenvalgt og Tromsø ble tildelt pris for årets barnefilmklubb. Lillehammer fikk prisen for årets filmklubb.

I begrunnelsene fremheves god kontakt med byenes øvrige film- og kulturmiljø og mangfoldige program for begge filmklubbene, heter det i en pressemelding.

Tromsø barnefilmklubb har lange tradisjoner og har vunnet prisen som årets barnefilmklubb en gang før – i 2006. Å beholde kontinuiteten er en spesiell utfordring for barnefilmklubbene som ser aktivister og medlemmer komme og gå i et langt hurtigere tempo enn i de øvrige filmklubbene. Gjennom å holde kontakten med byens øvrige film- og kulturmiljø har Årets barnefilmklubb i 15 år markert seg som en av landets mest veldrevne og stabile. Klubben har et mangfoldig program som inkluderer førpremierer og alt fra Disney-klassikere til kortfilmprogram. I tillegg til sine egne filmvisninger og arrangementer har klubben vært en aktiv partner for festivaler og andre filmarrangementer i byen. Klubben har også vært aktiv partner i vitaliseringen av byens fantastiske, klassiske kinobygg.

Årets filmklubb holder sted i filmbyen Lillehammer. Til tross for daglige kinovisninger og ukentlige cinematekvisninger i byen har filmklubben et program som ikke tråkker verken kinoen eller cinemateket på tærne, men derimot bidrar til å gjøre kinotilbudet nærmest komplett. Med stor pågang av ordinære kinofilmer og kun tre saler, har kinoen ikke hatt mulighet til å gi filmklubben de beste visningstidspunktene. Filmklubben har likevel klart å jobbe seg rundt dette og har tilbudt matinévisninger i helger og nattkino på ukedager. Mellom de mange filmvisningene finner filmklubben plass til å avholde en svært populær filmquiz annenhver uke. Selv om filmklubben har sitt utspring fra den lokale høgskole og det meste av besøket er dominert av studenter, har filmklubben det siste året også lykkes i å få tak i publikum som ikke har tilknytning til høgskolen – et filminteressert, kvalitetsbevisst, nysgjerrig publikum.

Filmklubbens styre består av særdeles kompetente filmvitenskapsstudenter som reiser på festivaler i inn- og utland og tar med seg impulser fra festivalene til kinoen og sitt eget filmprogram.

Basert på en pressemelding fra Filmklubbforbundet og Z filmtidsskrift.

Øystein Egge og Eivind M. Nordengen fra Lillehammer filmklubb med prisen for årets filmklubb. Foto: Norsk filmklubbforbund Øystein Egge og Eivind M. Nordengen fra Lillehammer filmklubb med prisen for årets filmklubb. Foto: Norsk filmklubbforbund
Relaterte sakerKino
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
FILMOMTALE
23. mars 2015
Per Mork https://facebook.com/permork72

Grafisk designer og nettside utvikler.

Relaterte sakerKino

Siste saker fra FILMOMTALE

En John som aldri dør

John Berge21. mars 2023
Les mer

Nå gjør Asterix & Co. comeback. Ny film lanseres hos over 170 norske kinoer.

John Berge15. februar 2023
Les mer

Fra musikkmoro til skrekk

John Berge26. oktober 2022
Les mer

Endelig fikk «The Rock» drømmerollen

Matias Kjølstad21. oktober 2022
Les mer

Valgets kvaler

Per Mork19. oktober 2022
Les mer

Elvis for alle generasjoner

Torunn Sola11. juli 2022
Les mer
KM

KINOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Anne Helen Houg, Christian Høkaas, Iver Neset, Joachim Eikeri, Joakim Rekaa, Jon S. Olsen, Katrine Wang Svendsen, Magnus Meling, Matias Kjølstad, Terje Thomassen og Torunn Sola

http://loans-cash.net

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

KINOMAGASINET arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. KINOMAGASINET er medlem av Norsk Tidsskriftforening og Fagpressen.

KINOMAGASINET er medlem av
Fagpressen

Siste nyheter

  • Varsler storsatsing på kinofilmer
    KINOBRANSJEN28. mars 2023
  • Anmeldelse: Agent Max
    ANMELDELSE27. mars 2023
  • En sterk og adrenalinfylt oppfølger: John Wick: Chapter 4
    ANMELDELSE25. mars 2023
  • Anmeldelse: Shazam! Fury of the Gods
    ANMELDELSE23. mars 2023

Aktuelle tema på Kinomagasinet

Forsiden Kino Anmeldelse Video Teknologi VOD DVD Blu-ray trailer drama film Kinobransjen action Disney Magasinet Digitalt abonnement Marvel skrekk Fremhevet Netflix thriller Star Wars spenning superhelt komedie Skrekkfilm Festival dc animasjon eventyr

© 2013-2023 JB Forlag. KINOMAGASINET.no startet 26. april 2013. Det trykte magasinet startet opp i august 2012, under navnet HIGH-DEF og skiftet navn til KINOMAGASINET i januar 2014.

Scroll for more
Tap

Sidebanner 1

  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Trailer: Sulis 1907
    TRAILER28. februar 2023
  • Lover halv pris på alle kinobilletter med ett unntak
    KINODRIFT21. mars 2023
  • Disney+ sender Oscar-utdelingen
    PRISUTDELING3. mars 2023
  • En John som aldri dør
    FILMOMTALE21. mars 2023
  • Varsler storsatsing på kinofilmer
    KINOBRANSJEN28. mars 2023
  • Anmeldelse: Agent Max
    ANMELDELSE27. mars 2023
  • En sterk og adrenalinfylt oppfølger: John Wick: Chapter 4
    ANMELDELSE25. mars 2023
  • Anmeldelse: Shazam! Fury of the Gods
    ANMELDELSE23. mars 2023
  • Skeie gir gass, ansetter flere og har fått ny salgssjef. – Scenemagasinet says:

    […] Skeie med Nordisk Film-kontrakt […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Norsk billettsystemselskap med nye vyer […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Flere forbedringer fra DX […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Filmprogrammering på nett fra DX […]

Sidebanner 2

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Sidebanner 6

Sidebanner 8

Sidebanner 10

Sidebanner 11

Sidebanner 12

Sidebanner 13

Sidebanner 14

Sidebanner 15

Den store kvinnefilmen
Insurgent – enda mer alvor i andre runde