
Nordisk Film Distribusjon lanserer «RED 2» på samme måte som «RED».
Det forteller direktør Morten Christoffersen til KINOMAGASINET.
Den første filmen hadde kinopremiere 5. november 2010 og ble sett av nærmere 37.000 på kino i Norge. RED 2 hadde premiere fredag 9. august. Ca. 40 norske kinoer har satt opp actionkomedien.
– Hva slags respons har dere fått fra kinoene?
– Det har utelukkende vært positivt. Det er deilig med filmer som er tydelige hvem de er for, det gjør jobben lettere både for kinoene og oss, og ikke minst for publikum som skal velge film. Denne filmen vet du om du vil se eller ikke. I tillegg er det jo også fint med en oppfølger, likte du film nr 1 vil du like denne.
– Vi gjør en veldig lik lansering som vi gjorde på RED nr 1, forteller Christoffersen videre.
– Målgruppen er jo ganske klar for denne filmen. Så det blir en relativt stor kampanje, som retter seg mot menn. TV-reklame på TV3, Viasat, Max og Discovery med litt VG og Dagbladet nett i tillegg.
– Hvilke forventninger har dere om besøkstall?
– Vi går aldri ut med våre estimater på besøkstall. Men her er det selvfølgelig naturlig å forvente at vi vil ligge rundt besøket vi hadde på film nr 1.
RED – (som står for Retired, Extremely Dangerous) – slo an for tre år siden, som en actionkomedie … ut av det blå! Den tok for seg en gjeng pensjonerte CIA-agenter, med Bruce Willis i spissen, i rollen som Frank Moses. Fortiden innhenter dem.
Suksessen med den første filmen overrasket selv filmselskapet. Den tjente inn nærmere 200 millioner dollar på verdensbasis.
Oppfølgeren er regissert av amerikaneren Aldo L. «Dean» Parisot, som ikke har jobbet så ofte med spillefilm, men kan skilte med lettere saker som Galaxy Quest (1999) og Fun with Dick and Jane (2005).

Facebook
RSS