
NYTT OM FOLK I KINOBRANSJEN?
Har du eller noen du kjenner fått jobb i din kinobedrift, skal du utlyse en stilling, osv.
Tips oss om jobbskifter & jobbendringer i kinobransjen!
Ragnar Syltevik (29) er mannen som er nyansatt PR- og markedsansvarlig hos SF Kino AS.
Stillingen er nyopprettet.
Ragnar Syltevik er opprinnelig fra Jessheim.
Syltevik sier til KINOMAGASINET at han fikk filminteressen da han jobbet hos videokjeden Video Nova ved siden av videregående skole. Han begynte så på Radio & TV-journalistikk linjen på Skjeberg Folkehøyskole. Han har siden blitt en utdannet KaosPilot fra Rotterdam og Århus og arbeidet for DNB sin event avdeling i en periode før han bestemte for å bygge på utdannelsen litt. Han returnerte nylig fra et studieopphold i Edinburgh med en MSc Marketing with Festival and Event Management i sekken. Han har også i flere år hatt diverse stillinger hos Carlings, samt jobbet en god som sisteleddsmarkedsfører og eventcrew for flere eventbyrå.
– Hvorfor søkte du på jobben hos SF Kino?
– Jeg ønsket meg en stilling med mye ansvar hvor jeg kunne arbeide på tvers av medier. Da jeg kom over muligheten til å kunne kombinere markedsfaglige utfordringer med et personlig interessefelt, var det ikke så vanskelig å få avsted en søknad.
– Hva skal du gjøre for å løfte SF Kino?
– Jeg må vel forsøke å få flere mennesker på kinoene våres da, eventuelt begynne å spise usedvanlig store mengder med popcorn selv.
– Hva griper du umiddelbart fatt i?
– Jeg tenker at det er greit å bli kjent med mine medarbeidere og kinoene våre først. Så starter vi med å spille på våre styrker og bygger på litt etter hvert.
– Kjente du til SF Kino fra før av?
– Selvsagt! Jeg tror ikke det er mange markedsførere som ville prøvd å selge en sykkel uten å sjekke at det er festet sete, kanskje et styre og minst et hjul på det først … Tilsvarende ville jeg aldri vurdert å arbeide med en merkevare jeg ikke med god samvittighet kunne stå bak.
Administrerende direktør Ivar Halstvedt hos SF Kino AS forteller til KINOMAGASINET at kjeden ønsker å forbedre seg innen både lokal og sentral PR og markedsføring, og at de derfor opprettet stillingen.
– Hva skal bli bedre på innen dette området?
– Helt sikkert mye, og derfor er det riktig satsing.
– Hva slags planer har dere for nettsider, etc.?
– Vi er inne i en rivende utvikling på alle sider av vår virksomhet og er opptatt av at det sksl være enkelt å kommunisere med oss, handle billetter og søke informasjon. På den andre siden ønsker vi også å nå ut på en enkel måte til flest mulig.
– Hvorfor ble Ragnar Syltevik valgt i jobben?
– Ragnar ble valgt etter en helhetsvurdering, hvor utdannelse, erfaring og personlige egenskaper var sentrale. Vi er glade for valget!
– Hvor mange søkere var det?
– Vi hadde hele 88 søkere, hvor mange var svært godt kvalifiserte.
Facebook
RSS