• Nyheter
  • ANMELDELSER
  • MAGASINET
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • ANNONSØRINNHOLD
KM
  • Nyheter
  • ANMELDELSER
    • Anmeldelse: The Racer
    • Anmeldelse: Sannheten
    • Anmeldelse: Sommeren ’85
    • Anmeldelse: Sound of Metal
    • Anmeldelse: Sjel (VOD, Disney+)
  • MAGASINET
    • KINOMAGASINET 5•2018
    • KINOMAGASINET 4•2018
    • KINOMAGASINET 3•2018
    • KINOMAGASINET 2•2018
    • KINOMAGASINET 1•2018
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • ANNONSØRINNHOLD
    • Siste sjanse til å få Disney+ med spesialrabatt
    • Nå kan du bestille Disney+ for 590 kroner
    • Gå ikke glipp av én eneste utgave – bestill abonnement på KINOMAGASINET her
    • Ja, vi elsker Kinoklubben!
    • HOLD skaper engasjement for kinogjengeren
  • Facebook

  • RSS

KINOLEVERANDØR

Gilde vant årets andre sølvfilm

«Takk for Maten» fra Gilde er den beste reklamefilmen på kino i andre kvartal 2015, mener kinoreklame-selskapene Media Direct Norge og CAPA Kinoreklame som står bak etableringen av Gullfilmen. SE VINNERVIDEOEN NEDERST I ARTIKKELEN!
Gilde vant årets andre sølvfilm
John Berge
John Berge
7. juli 2015

Kinoreklame-selskapene Media Direct Norge og CAPA Kinoreklame har gått sammen om å etablere «Gullfilmen». Dette gjør de for å få mer oppmerksomhet rundt det å vise reklamefilm på kino. Prisen skal kåre årets beste reklamefilm på kino. Kåring av første kvartalsvinner – «Sølvfilmen» - skjedde i april 2015. Stabburets nye Grandiosa-film ble vinneren av den første kvartalskåringen i 2015.

På nyåret 2016 vil historiens første «Gullfilm» bli kåret.

Juryen består av følgende bransjepersoner. Lasse Gimnes, daglig leder i GimCom AS, Bjørn Erling Ottersen, adm. dir. i Media Direct Norge AS, Gareth Williams, kommersiell direktør i CAPA Kinoreklame, Ingvar Sandvik, Marketing & Associate Director i TNS Gallup, Geir Kjærnes, adm. dir. i mediebyrået In Sight AS, Jannicke Haugen, adm. dir. i Nordisk Film Kino samt tidligere profilsjef i TV 2, nå strategisk rådgiver og partner i Breakfast, Ole Eliassen.

Gilde stakk av med Sølvfilmen da reklamefilmen under tittelen «Takk for Maten» gikk til topps i andrekvartalskåringen for kinoreklame som blir vist i Norge.

Det er kinoreklame-selskapene Media Direct Norge og CAPA Kinoreklame som står bak etableringen av Gullfilmen.

Fem filmer var med i kampen om den andre Sølvfilmen for 2015. I tillegg til Gilde-filmen, var det Infinitums pantefilm, NetComs «Troll», Ringnes Farris sin Bøkeskogen-film samt Telenor Djuice sin «Mobildilemma Rope» som ble vurdert av juryen.

Men ingen kunne tukte «Takk for maten» fra Gilde. Juryen skriver blant annet følgende: «En flott film som klarer å formidle en stor aktør som bryr seg om de små ting. Den gir god merkevareeffekt ved å formidle emosjoner og fakta på en balansert måte».

Juryen mener at filmen er solid laget fra A til Å. Det oser kvalitet av den og den viser en stor bredde som Gilde har i sin portefølje av produkter, mener juryen. TRY Reklamebyrå står bak filmen.

I første kvartal i år var det Stabburet og Grandiosa som vant Sølvfilmen i kinoreklamemarkedet.

Nå foreligger to reklamefilmer som skal være med å konkurrere om Gullfilmen når status for 2015 skal gjøres opp. Det skal kåres totalt fire sølvfilmer før Gullfilmen skal utropes.

Det er kun norskproduserte filmer, eller filmer produsert av utenlandske selskaper målrettet helt og fullt mot det norske markedet, som blir vurdert av jurymedlemmene. Den skal ha blitt vist på norske kinoer, formidlet av CAPA og/eller MDN.

Adm. dir. Bjørn Erling Ottersen i Media Direct Norge og jurymedlem mener følgende om vinner-filmen for 2. kvartal 2015.

– Filmen har en høy produksjonskvalitet og treffer målgruppen på kino godt. Filmen har et klart budskap om at Gilde har et stort produktspekter med høy kvalitet, sier Ottersen.

Kommersiell direktør i CAPA, Gareth Williams, er også fornøyd med utviklingen av reklamefilmene som vises på kino.

– Vi ser en meget positiv utvikling av kvaliteten. Ja, reklame på kino er på offensiven. Det viser også reklameomsetningen i markedet for kinoreklame, sier Williams.

Juryleder Lasse Gimnes i GimCom er svært fornøyd med kvaliteten på det som er blitt vurdert for 2. kvartal.

– Norsk reklamefilm har et høyt nivå – og har hatt det i mange år. Reklamebyråer og produksjonsselskaper i Norge har et stort fokus på levende bilder målrettet mot ulike skjermstørrelser og ulike målgrupper. Denne gangen var det ekstra mye bra reklamefilm å se. Men reklamefilmen fra Gilde var det ingen som klarte å slå, sier Lasse Gimnes.

SE VINNERVIDEOEN HER:

Gilde – Takk for Maten from Media Direct Norge on Vimeo.

Bjørn Erling Ottersen trer av adm. direktør i Media Direct Norge AS (MDN).. Foto: John Berge Bjørn Erling Ottersen trer av adm. direktør i Media Direct Norge AS (MDN).. Foto: John Berge, KINOMAGASINET ©
Relaterte sakerKino
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
KINOLEVERANDØR
7. juli 2015
John Berge
John Berge @https://twitter.com/johnberge https://facebook.com/john.berge

Redaktør og daglig leder i JB Forlag.

Relaterte sakerKino
  • Kino-sølvfilmpris til Grandiosa 20.04.2015
  • Stor jubel for Sølvklumpen-vinnerne 28.01.2015
  • Leserinnlegg: Kinoreklame på offensiven 29.06.2015
  • MDN gir Røde Kors gratis kinoreklame 29.04.2015
  • Kinoreklame vekker oppsikt 13.06.2014
  • Samkjører kinoreklame i seks land 02.05.2014
  • Fra minst til størst innen kinoreklame 27.02.2014
  • Irriterende kinoreklame i fokus 22.09.2013

Siste saker fra KINOLEVERANDØR

Terje tror på bedre tider for kinobransjen

John Berge29. januar 2021
Les mer

Skeie 2021: «Veldig travelt»



John Berge26. januar 2021
Les mer

Nyttårspraten 2021: Sundling-gründeren tror kinoene vil overleve

John Berge7. januar 2021
Les mer

Flere CAPA-ansatte sluttet i 2020. MDN har beholdt alle ansatte.

John Berge30. desember 2020
Les mer

Bra aktivitetsnivå for Skeie i 2020

John Berge18. november 2020
Les mer

Filmweb: Jo mere vi er sammen!

John Berge5. november 2020
Les mer
KM

KINOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfsvei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

Redaksjonsassistent: Christian Høkaas.

I redaksjonen: Bjørn Harald L. Sønsthagen, 
Katrine Wang Svendsen
, Torbjørn Grav
, Marcus Patai
, Preben Lillebø Rongve, 
Matias Kjøstad, 
Torunn Sola,
Stina Ueland, 
Joachim Eikeri
, Rolf Einar Hammerås, Trond Sätre, Eren Gudny og Kaisa Waldenstrøm Breiland

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

KINOMAGASINET.no følger Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

Siste nyheter

  • Ny Disney-film direkte på Disney+ samme dag som på norske kinoer
    FILMLANSERING25. februar 2021
  • Kortvarig kinodrift i Vanvikan
    KINODRIFT25. februar 2021
  • King Oscar kino legges ned
    25. februar 2021
  • Paramount+ vil koste 69 kroner
    VOD (KLIKKEFILM)25. februar 2021

Aktuelle tema på Kinomagasinet

Forsiden Kino Anmeldelse Teknologi Video DVD Blu-ray VOD trailer drama film action Disney Fremhevet Netflix Marvel skrekk spenning Star Wars thriller superhelt komedie eventyr krim grøsser spillefilm dc Skrekkfilm animasjon x-men

© 2013-2020 JB Forlag. KINOMAGASINET.no startet 26. april 2013. Det trykte magasinet startet opp i august 2012, under navnet HIGH-DEF og skiftet navn til KINOMAGASINET i januar 2014.

Scroll for more
Tap

Sidebanner 1

  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Anmeldelse: Sound of Metal
    ANMELDELSE4. februar 2021
  • Terje tror på bedre tider for kinobransjen
    KINOLEVERANDØR29. januar 2021
  • Star gir Disney+ mer voksent innhold
    VOD (KLIKKEFILM)28. januar 2021
  • Anmeldelse: Sannheten
    ANMELDELSE10. februar 2021
  • Ny Disney-film direkte på Disney+ samme dag som på norske kinoer
    FILMLANSERING25. februar 2021
  • Kortvarig kinodrift i Vanvikan
    KINODRIFT25. februar 2021
  • King Oscar kino legges ned
    25. februar 2021
  • Paramount+ vil koste 69 kroner
    VOD (KLIKKEFILM)25. februar 2021
  • Skeie gir gass, ansetter flere og har fått ny salgssjef. – Scenemagasinet says:

    […] Skeie med Nordisk Film-kontrakt […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Norsk billettsystemselskap med nye vyer […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Flere forbedringer fra DX […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Filmprogrammering på nett fra DX […]

Sidebanner 2

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Sidebanner 6

Sidebanner 8

Sidebanner 10

Sidebanner 11

Sidebanner 12

Sidebanner 13

Sidebanner 14

Sidebanner 15

Ny avtale mellom Location og SF
Hektisk sommer for Videvox