
Her er Fiber Protector Norge AS’ nye salgssjef – Terje Gabrielsen. Etter 20 år med salg av kinostoler har rogalendingen staket ut en ny kurs.
Men fortvil ikke, Gabrielsen er fortsatt i bransjen. Fiber Protector retter seg også i stor grad mot nettopp kinobransjen, innenfor møbler, tekstiler og tepper. SF Kino er blant annet en god kunde, sier Gabrielsen til KINOMAGASINET.
– Når denne muligheten bød seg ble jeg tvunget på å tenke over om jeg skal jobbe med stoler i ti år til, eller gjøre noe annet, sier han.
Han går fra jobben som seniorsalgssrådgiver i Skeie Seating AS til salgssjefjobben i Fiber Protector Norge AS.
Terje Gabrielsen starter i den nye jobben 13. september 2015.
– Jeg skal fortsatt ha base i Stavanger, sier han.
Fiber Protector Norge har hovedkontor på Fornebu i Bærum kommune like utenfor Oslo.
– Skeie driver videre som før. Vi skilles som svært gode venner. Det er ikke bestemt om mine oppgaver skal overtas internt eller om det ansettes en ny person, forteller han.
– Hvordan går det for Skeie etter at dere startet på nytt i april 2014?
– Det går som forventet. Vi har hatt en god start. Det går sakte, men sikkert oppover. Vi produserer nå i Ungarn og Litauen.
Det var mot slutten av 2012 la Skeie AS, etter 64 år ned egen produksjon ved anlegget i Sandnes. Intensjonen var å sette produksjonen ut til en partner i Østen for å bedre marginer og øke kapasiteter. Dette viste seg tidlig i 2013 å bli katastrofalt for Skeie og de ble nødt til å kjøpe produksjonskapasitet i Norge til en betydelig høyere kostnad enn alle andre alternativ. Dette medførte store tap for Skeie. Dette kombinert med er varelager som har vært uten verdi, samt store og gamle gjeldsforpliktelser, gjorde at selskapet ikke så annen løsning enn å gå til skifteretten med selskapet. Dette skjedde mandag 17. mars 2014. Allerede i april 2014 var selskapet i gang med den tidligere eieren, da kalt Skeie Seating AS.
– Etter så mange år i bransjen, hva har vært høydepunktene?
– Det har vært mange høydepunkt. Det skjedde et paradigmeskifte på slutten av 90-tallet og begynnelsen av 2000-tallet, da komfort for gjestene ble viktig. Stavanger Kino var den første som bygget luksussal, på Sølvberget, og på den måten differensiert man salene ut i fra publikum man ønsket. Den salen er femten år nå og fortsatt like fin, forteller Gabrielsen og opplyser at Skeie Seating AS nylig fikk ordre på å levere til fire nye luksussaler hos en SF-kino i Stockholm.
Facebook
RSS