• Nyheter
  • ANMELDELSER
  • KINOBRANSJEN
  • LES MAGASINET DIGITALT
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
KM
  • Nyheter
  • ANMELDELSER
    • Anmeldelse: The Fabelmans
    • Skuffende, svak og lite fengende thriller: Knock at the Cabin
    • Anmeldelse: Munch
    • Sært, spesielt og superbra: The Banshees of Inisherin
    • Anmeldelse: Babylon
  • KINOBRANSJEN
    • Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023
    • Kun Dolby-utstyr i Altas nye kinosal
    • ODEON slo kinodagrekorden fra 2019
    • Filmweb har rundet 25 år. Her er historien om dette unike norske nettstedet.
    • Er over kneika, men fortsatt utfordrende
  • LES MAGASINET DIGITALT
    • KINOMAGASINET 8•2022
    • KINOMAGASINET 1•2022
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Et abonnement gir deg gratis digitalversjon og bladet tilsendt i Posten
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 6•2021
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • Facebook

  • RSS

FILMOMTALE

Flere miniteasere fra Super Bowl 2020: Black Widow og tre Disney+serier

Flere miniteasere fra Super Bowl 2020: Black Widow og tre Disney+serier
Matias Kjølstad
5. februar 2020

Under Super Bowl 2020-sendingen viste Marvel frem noen klipp fra Black Widow, og ga oss en snikktitt på tre nye Disney+-serier som kommer i nærmeste framtid. Ikke mye ble vist, men nok til at man blir nysgjerrig.

De nyeBlack Widow-klippene viser ikke noe ordentlig nytt, ikke en gang noen scener fra Norge, selv om vi vet de har filmet her.

Dette er en mer oppsummering av de to tidligere trailerne, med noen nye klipp. Ikke noe som gir oss noe mer tegn til handlingen.

Likevel er det fortsatt en kul sniktitt med noen heftige actionscener, og det ser ut som vi kan kanskje forvente oss enda en bra film fra Marvel-universet. Black Widow lanseres på kino i Norge den 29. april 2020.

(Fra venstre:) Rachel Weisz som Melina Vostokoff, David Harbour som Alexei Shostakov/Red Guardian, Florence Pugh som Yelena Belova og Scarlett Johansson som Natasha Romanoff/Black Widow. (Hentet fra miniteaseren til Black Widow.)

(Artikkelen fortsetter nedenfor.)

Les og se også den nye Bond-teaseren:

Ny miniteaser for No Time To Die

Disney+ sin sniktitt derimot viser en del vi ikke har sett noe til før. Den legger mest fokus på serien The Falcon and the Winter Soldier, men med noen klipp fra WandaVision-serien og ett fra Loki-serien.

(OBS! Noen små spoilers for flere deler av Marvel Cinematic Universe – også kalt MCU – vil være med i de neste avsnittene)

Ifølge rykter skal Loki-serien handle om Marvel-skurken under samme navn, og det som skjer etter den lille hendelsen i Avengers: Endgame da han rømte fra Avengerne med Tesseracten i lomma. Ifølge IGNs trailersepkulering er han nå tatt til fange av Time Variance Authority, som jeg tipper er tidspoliti i MCU og som kommer etter deg hvis du tukler med tiden. Tom Hiddleston returner som lureriens gud Loki, med ham har vi Sophia Di Martino og Owen Wilson. Loki-serien kommer på Disney+ i 2021.

Det vi ser fra WandaVision viser at det nok kommer til å være en av de rareste seriene. I løpet av klippene skifter Wanda Maximoff mellom forskjellige klær flere ganger i løpet av noen sekunder. Hun får til og med en drakt som ikke er så langt unna hvordan hun opprinnelig ble tegnet i tegneseriene.

Wanda Maximoff (spilt av Elizabeth Olsen) i sin Scarlet Witch-lignende-drakt i WandaVision (hentet fra miniteaseren til Disney+).

 

Tegneserieomslag av Scarlet Witch og Quicksilver (Hentet fra Marvel.com)

WandaVision er en slags sitcom som vil følge hendelsene som skjer med Wanda etter Endgame, og det virker som om det også involverer noen scener fra hvordan hun kanskje ville likt å leve med Vision, om han fortsatt var hos henne. At de ville levd lykkelig sammen som mann og kone, også med barn. Det virker som denne serien også innimellom vil være i svart-hvitt, kanskje som en referanse til gamle dager og som en referanse til The Dick Van Dyke Show – som det har blitt sagt at er en av WandaVision sine forskjellige inspirasjoner.

I serien vil vi se Elizabeth Olsen returnere som Wanda Maximoff, sammen med Paul Bettany som Vision, i tillegg til Kat Dennings som Darcy Lewis, Randall Park som Jimmy Woo, Teyonah Parris som Monica Rambeau, og Kathryn Hahn i en foreløpig ukjent rolle. Serien også kommer til å lede opp til filmen Doctor Strange and the Multiverse of Madness, hvor Wanda må hjelpe doktoren i hans reise gjennom multiverset. Da er det jo mulig at Doctor Strange (spilt av Benedict Cumberbatch) tar seg en tur innom ved slutten av serien. WandaVision lanseres etter planen i desember 2020.

(Artikkelen fortsetter nedenfor.)

Les og se også tre andre trailere vist under Super Bowl 2020:

Tre av Superbowl 2020 teaser-trailerne

Wanda (spilt av Elizabeth Olsen) går igjennom en rare alternative reality drømmer hvor hun ser en svarthvitt versjon av Vision (spilt av Paul Bettany). (Hentet fra miniteaseren til Disney+)

The Falcon and the Winter Soldier-serien vil også plukke opp hendelsene i filmen Avengers: Endgame, og vil starte historien med at Falcon skal prøve å akseptere det ansvaret som Steve Rogers ga ham med å ta over skjoldet etter ham og være den nye Captain America. Bucky (Winter Soldier) og Sharon Carter er nå hans partnere, og de skal slåss mot trusler som US Agent, regjeringens utvalgte arvtager for Captain America-rollen og Zemo, skurken fra Captain America Civil War. I serien kommer vi nok sikkert også til å se scener som viser oss nye sider av karakterene, siden de ikke har hatt så veldig mye utvikling på en stund.

I serien har vi Anthony Mackie returnerende som Falcon/Sam Wilson, Sebastian Stan som Bucky Barnes/Winter Soldier, Daniel Brühl som Zemo og Emily VanCamp som Sharon Carter med nye Wyatt Russell som John Walker/US Agent. I registolen har vi Kari Skogland som tidligere har regissert The Handmaid’s Tale. Derek Kolstad har skrevet manuset til serien, noe han tidligere har gjort for John Wick-filmene. Serien kommer til Disney+ august 2020.

Fra venstre: Anthony Mackie som Falcon/Sam Wilson og Sebastian Stan som Bucky Barnes/Winter Soldier i The Falcon and the Winter Soldier (Hentet fra miniteaseren til Disney+).

Relaterte sakerAlexei ShostakovAnthony MackieAvengers: EndgameBlack WidowBucky BarnesCaptain AmericaDaniel BrühlDerek KolstadDisneyDoctor Strange and the Multiverse of MadnessElizabeth OlsenEmily VanCampFalconForsidenJimmy WooJohn WalkerKari SkoglandKat DenningsKathryn HahnLokiMarvelMarvel Cinematic UniverseMCUMonica RambeauNatasha RomanoffOwen WilsonPaul BettanyRandall ParkSam WilsonScarlett JohanssonSebastian StanSophia Di MartinoSteve RogersSuper BowlSuper Bowl 2020Teyonah ParrisThe Dick Van Dyke ShowThe Falcon and the Winter SoldierTime Variance AuthorityTom HiddlestonUS AgentVisionWanda MaximoffWandaVisionWinter SoldierWyatt RussellZemo
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
FILMOMTALE
5. februar 2020
Matias Kjølstad https://www.facebook.com/matias.kjolstad

Frilansjournalist og anmelder for KINOMAGASINET og VIDEOMAGASINET. Har studert bibliotek- og informasjonsvitenskap ved OsloMet. Jobber nå på Biblioteksentralen.

Relaterte sakerAlexei ShostakovAnthony MackieAvengers: EndgameBlack WidowBucky BarnesCaptain AmericaDaniel BrühlDerek KolstadDisneyDoctor Strange and the Multiverse of MadnessElizabeth OlsenEmily VanCampFalconForsidenJimmy WooJohn WalkerKari SkoglandKat DenningsKathryn HahnLokiMarvelMarvel Cinematic UniverseMCUMonica RambeauNatasha RomanoffOwen WilsonPaul BettanyRandall ParkSam WilsonScarlett JohanssonSebastian StanSophia Di MartinoSteve RogersSuper BowlSuper Bowl 2020Teyonah ParrisThe Dick Van Dyke ShowThe Falcon and the Winter SoldierTime Variance AuthorityTom HiddlestonUS AgentVisionWanda MaximoffWandaVisionWinter SoldierWyatt RussellZemo
  • Tre av Superbowl 2020 teaser-trailerne 04.02.2020
  • Ny miniteaser for No Time To Die 03.02.2020

Siste saker fra FILMOMTALE

Fra musikkmoro til skrekk

John Berge26. oktober 2022
Les mer

Endelig fikk «The Rock» drømmerollen

Matias Kjølstad21. oktober 2022
Les mer

Valgets kvaler

Per Mork19. oktober 2022
Les mer

Elvis for alle generasjoner

Torunn Sola11. juli 2022
Les mer

Thor den fjerde

John Berge11. juli 2022
Les mer

Maverick flyr igjen

John Berge2. juni 2022
Les mer
KM

KINOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Anne Helen Houg, Christian Høkaas, Iver Neset, Joachim Eikeri, Katrine Wang Svendsen,Matias Kjølstad, Magnus Meling.

http://loans-cash.net

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

PRO AV MAGASINET arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. PRO AV MAGASINET er medlem av Norsk Tidsskriftforening og Fagpressen.

Siste nyheter

  • Disney: Mer «Toy Story» og «Frozen»
    FILMPRODUKSJON9. februar 2023
  • Disney gjør enorme endringer
    9. februar 2023
  • Slik blir Marvel-året 2023
    FILMLANSERING7. februar 2023
  • Anmeldelse: The Fabelmans
    ANMELDELSE3. februar 2023

Aktuelle tema på Kinomagasinet

Forsiden Kino Anmeldelse Video Teknologi VOD DVD Blu-ray trailer drama film Kinobransjen action Disney Magasinet Digitalt abonnement Marvel skrekk Fremhevet Netflix thriller Star Wars spenning superhelt komedie Skrekkfilm Festival animasjon eventyr krim

© 2013-2023 JB Forlag. KINOMAGASINET.no startet 26. april 2013. Det trykte magasinet startet opp i august 2012, under navnet HIGH-DEF og skiftet navn til KINOMAGASINET i januar 2014.

Scroll for more
Tap

Sidebanner 1

  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Disney: Mer «Toy Story» og «Frozen»
    FILMPRODUKSJON9. februar 2023
  • Veldig fornøyd med at 50 kinoer har booket film «som kan berge liv»
    FILMLANSERING10. januar 2023
  • Fortsatt kinoaktuelle Kampen om Narvik til topps hos Netflix
    VOD (KLIKKEFILM)26. januar 2023
  • Anmeldelse: Utama
    ANMELDELSE10. januar 2023
  • Disney: Mer «Toy Story» og «Frozen»
    FILMPRODUKSJON9. februar 2023
  • Disney gjør enorme endringer
    9. februar 2023
  • Slik blir Marvel-året 2023
    FILMLANSERING7. februar 2023
  • Anmeldelse: The Fabelmans
    ANMELDELSE3. februar 2023
  • Skeie gir gass, ansetter flere og har fått ny salgssjef. – Scenemagasinet says:

    […] Skeie med Nordisk Film-kontrakt […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Norsk billettsystemselskap med nye vyer […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Flere forbedringer fra DX […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Filmprogrammering på nett fra DX […]

Sidebanner 2

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Sidebanner 6

Sidebanner 8

Sidebanner 10

Sidebanner 11

Sidebanner 12

Sidebanner 13

Sidebanner 14

Sidebanner 15

Se de første glimtene av HBOs nye thrillerserie, The Undoing
Netflix endrer trailerfunksjon