
KINOMAGASINET var tilstede på CineEurope 2014.
BARCELONA: – Det kommer utrolig mye bra og spennende filmtitler fremover!
Det fastslår adm. direktør Harald L. Sæther i Filmweb etter å ha overvært årets CineEurope-konferanse.
– Selv om vi er inne i en litt rolig filmperiode nå betyr det åpenbart ikke at det ikke produseres mye film fremover. Vi i Filmweb er like avhengig av det som alle andre i bransjen. 2015 og 2016 ser lovende ut per nå, sier Sæther til kinobransjens fagblad.
Han skryter også av det faglige programmet under årets messe for den europeiske kinobransjen.
– Her får man en temperaturmåler på hvilken retning bransjen beveger seg. Noen av studioenes produktpresentasjoner var også i en litt annen målestokk en hva vi får presentert her hjemme.
– Hva peker seg ut?
– Jeg syns det er veldig mange filmer som ser spennende ut, men selvfølgelig gleder jeg meg mye til den neste Bond-filmen.
– Hvorfor er CineEurope essensielt å få med seg?
– Hvis man skal på en film- og kinokonferanse i løpet av et år må det være denne. Her treffer du «alle» kinosjefene og kan kjøre møter i en litt annen setting. Det gir en litt annen dimensjon.
Også Sæthers kollega, markedssjef Frode Soleim, er godt fornøyd med CineEurope 2014.
– Det er alltid interessant å høre hva de store kinoaktørene tenker om fremtiden. I tillegg var det spennende når markedsledere som Google, Facebook, PayPal og Coca Cola snakker om kinobransjen og hvordan vi kan jobbe med å engasjere vårt publikum.
– Jeg er ikke bekymret over filmtilbudet det neste halvannet året, for å si det sånn. Det kommer mye bra både fra Hollywood og ellers. Selv syns jeg Paddington så veldig bra ut, i tillegg til Interstellar, Lucy og mye annet.
– Dette var min tredje CineEurope. Av og til er det nyttig å heve blikket og få med seg de store linjene.
Facebook
RSS