
Filmvåren 2018
Arrangementet Filmvåren 2018 fant sted i sal Tancred, Cinemateket i Oslo, Filmens hus, tirsdag 9. januar 2018. I stedet for en lang artikkel om alle filmene, presenterer vi en og en film.
Dette er de norske filmene som skal lanseres i første halvår 2018:
Rett vest (premiere 5. januar 2018 )
Per Fugelli – Siste resept (premiere 26. januar 2018)
Los Bando (premiere 16. februar 2018)
Norske byggeklosser (premiere 21. februar 2018)
Now It’s Dark (premiere 2. mars 2018)
Hatets vugge (premiere 9. mars 2018)
Utøya – 22. juli (premiere 9. mars 2018)
Røverdatter (premiere 16. mars 2018)
Brillebjørn på bondegården (premiere 23. mars 2018)
Operasjon mørkemann (premiere 23. mars 2018)
Når jeg faller (premiere 13. april 2018)
Vann over ild (premiere 8. juni 2018)
Benjamin Falck og dødsdolken (premiere 29. juni 2018)
23. mars lanseres Brillebjørn på bondegården, basert på en live-action dramaserie (vist på NRK Super) om treåringer og deres bestevenn, Brillebjørn.
Brillebjørn er favorittbamsen som blir levende – men bare når barna er alene sammen med ham.
Produksjonsselskapet Spark forteller at de vil lage historier som treffer treåringer midt i hjertet og som sier noe om det å være treåring i Norge i dag.
Regissør Maiken Marstrander fortalte at i filmutgave er volumet skrudd til elleve, mens elementene ungene kjenner til fra «barne-TV» er med. Treåringen sitter gjerne ikke stille så lenge som de 63 minutter kinofilmen varer, så det er innlagt dansepauser! Ingen skal få «mark i rævva», ble det sagt.
Dukkeskuespiller Thomas Hildebrand spiller Brillebjørn.
Han skrøt av unge Lucy Garrett Prestø i rollen som Lucy:
– Lucy er helt fantastisk, en stjerne, et naturtalent, en sylskarp ung dame. Men hun vet at brillebjørn ikke er helt virkelig, hehe.

Stillbilde fra Brillebjørn på bondegården.
Facebook
RSS