
Charlie Theron som hemmelig agent – en slags kvinnelig James Bond!
Hun har hatt Atomic Blonde-prosjektet i kikkerten siden 2012 og lenge vært interessert i sjangeren, fortalte hun fra scenen i Caesar’s Palace i Las Vegas.
KINOMAGASINET var der da filmen ble presentert under CinemaCon 2017.
Der la Charlize Theron og regissør David Leith i det brede ut om nettopp de mange råe slåsscenene.
– Vi fikk tak i en da upublisert tegneserieroman, The Coldest City, for fem år siden. Jeg er virkelig stolt av Atomic Blonde.
Karakteren jeg spiller, Lorraine Broughton, er virkelig en «bitch».
Hun jobber for MI6, og handlingen finner sted i Berlin, fem dager før muren faller, sa Theron.
Antony Johnston står bak tegneserien, og filmen er altså regissert av David Leitch.
Han lover rå action, masse sex og «R-rating», som er den høyeste aldersgrensen for kinofilmer i USA.
Filmen skal og vil være provokativ, sa Leitch.

Sexy as hell: Charlize Theron i rollen som Lorraine Broughton i Atomic Blonde.
Året er 1989. Det er kvelden hvor Berlinmuren faller og det skjer en endring i supermaktenes allianser.
Lorraine Broughton (Charlize Theron) er en spion av toppklasse for britiske MI6 og sendes til Berlin for å fjerne en hensynsløs gruppe som driver med spionasje. Broughton har blitt beordret om å samarbeide med David Percival (James McAvoy), sjefen på stasjonen i Berlin.
De to skaper en vaklende allianse i det de begge henter frem alle deres egenskaper i jakten på trusselen som setter hele den vestlige etterretningstjenesten i fare. Den første traileren er en musikalsk dans – og dansen, det er nærkamp!
Dersom mengden slåsskamper kun er en fraksjon av filmens totale bilde, betyr det kun én ting.
Denne filmen sikter til å være en actionfilm av ekstrem høyt kaliber.
Det er kanskje ikke en stor overraskelse når man tenker at Leitch co-regisserte John Wick, og har Deadpool 2 på sin prosjektliste.
På den andre siden settes forventningene deretter også.
Det er en risiko å lage trailer med «Mickey-Mouse-slåssing» og musikk.
Slåss-scenene skal også holde mål – uten musikken som ofte er fraværende i selve filmen.
Vi kan allikevel konkludere med at traileren og filmen vil være et lite selvforsvarskurs med bruk av høye hæler som våpen, og det er liten tvil om at kampscenene kler Charlize Theron utrolig bra! Sammen med Theron og McAvoy finner vi John Goodman, Til Swheiger, Eddie Marsan, Sofia Boutella, Toby Jones, Bill Skarsgård, Sam Hargrave, James Faulkner, Roland Møller og Johannes Johansson. Atomic Blonde er muligens den perfekte filmen til å avslutte sommerferien med!

Atomic Blonde: Charlize Theron. Foto: Getty Images for CinemaCon.

Atomic Blonde-filmplakat.
LES KINOMAGASINETs ANMELDELSE AV FILMEN:
ARTIKKELEN ER HENTET FRA KINOMAGASINET 4•2017 SOM DU KAN LESE HER:
Facebook
RSS