
– Vi er inne i en omstillingsfase med krevende utfordringer både økonomisk og organisatorisk, sier styreleder Knut Even Lindsjørn i Film & Kino.
KINOMAGASINET har spurt styrelederen om hva slags forventninger han har i forkant av årets landsmøte i bransjeorganisasjonen for kinoene.
– Landsmøtet i fjor gjorde viktige vedtak som er fulgt opp. Jeg tror årets landsmøte vil handle om hvordan vi skal best kan håndtere overgangsfasen vi er inne i før vi får på plass nye strukturer. Debatt om budsjettet blir det helt sikkert. Videre arbeid og mulig prosess rundt budsjettet for 2014 vil jeg redegjøre for ovenfor landsmøte. Så er det mitt håp at det er et samlet landsmøte som avrunder møtet tirsdag.
– Hva slags rolle ser du at Film & Kino vil ha fremover nå som stadig flere kinoer blir privateide?
– Film & Kino har en styringsmodell som baseres på kommunalt eierskap til kinoene med et landsmøte som øverste organ. At vi får en større andel privateide kinoer er en av flere gode grunner til at vi har nedsatt et organisasjonsutvalg for å utrede nye organisasjonsmodeller. Uavhengig av eierskapet til kinoen tror jeg bransjen også i fremtiden har noen felles interesser som må ivaretas når det gjelder formidling av film. Så får vi avvente organisasjonsutvalgets arbeid. Her skal også et fremtidig Landsmøte konkludere.
FAKTA OM KNUT EVEN LINDSJØRN
Knut Even Lindsjørn (født 22. februar 1965 i Oslo) er styreleder i Film & Kino.
Han har vært leder av SVs bystyregruppe i Oslo, og leder av Kultur- og utdanningskomiteen. Han ga seg i Oslo bystyre for SV etter kommunevalget i 2011.
Lindsjørn er utdannet barnevernspedagog fra Høgskolen i Oslo (1988). Han har jobbet som miljøarbeider i barnevernet, og ble senere tillitsvalgt i Norsk Kommuneforbund.
(Kilde: Wikipedia)
Facebook
RSS