• Nyheter
  • ANMELDELSER
  • KINOBRANSJEN
  • LES MAGASINET DIGITALT
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
KM
  • Nyheter
  • ANMELDELSER
    • Anmeldelse: The Fabelmans
    • Skuffende, svak og lite fengende thriller: Knock at the Cabin
    • Anmeldelse: Munch
    • Sært, spesielt og superbra: The Banshees of Inisherin
    • Anmeldelse: Babylon
  • KINOBRANSJEN
    • Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023
    • Kun Dolby-utstyr i Altas nye kinosal
    • ODEON slo kinodagrekorden fra 2019
    • Filmweb har rundet 25 år. Her er historien om dette unike norske nettstedet.
    • Er over kneika, men fortsatt utfordrende
  • LES MAGASINET DIGITALT
    • KINOMAGASINET 8•2022
    • KINOMAGASINET 1•2022
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Et abonnement gir deg gratis digitalversjon og bladet tilsendt i Posten
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 6•2021
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • Facebook

  • RSS

KINOBRANSJEN

Fidalgo med tro, håp og kjærlighet

Fra SF Norges innsalgsbrosjyre. «Paradis: Håp» på kino fra 19. april og på DVD/BD/VOD fra 31. august.
Fidalgo med tro, håp og kjærlighet
John Berge
19. april 2013

Den tredje filmen i «Paradis»-serien – «Håp» – er nå kinoklar fra den uavhengige distributøren AS Fidalgo. Smale filmer får sjansen både på kino og videomarkedet.



Paradis: Håp lanseres på 16 norske kinoer fredag 19. april: Oslo, Bergen, Trondheim, Stavanger, Kristiansand, Tromsø, Tønsberg, Asker, Horten, Drammen, Porsgrunn, Larvik, Ski, Haugesund, Ålesund og Kongsberg, opplyser daglig leder Frank Leo Stavik (51) i Fidalogo overfor KINOMAGASINET.



– Dette er den tredje og siste filmen i dokumentarserien fra Ulrich Seidl. Hans plan var å lage en film, men det ble så mye materialet at det endte opp med tre, sier Stavik, som like godt kjøpte alle filmene etter å ha sett den første under filmfestivalen i Cannes i fjor.


Den første het Kjærlighet og den andre Tro. Førstenevnte er allerede ute på BD/DVD/VOD, mens Tro kommer 1. mai. Håp utgis 31. august på alle formater, samt at en samleboks med alle tre lanseres 14. august, opplyser SF Norge AS.

– Vi er veldig fornøyd med at SF tar inn alle filmene våre. Da er vi sikret stabil distribusjon på alt vi har, selv om det ikke blir så mye igjen til oss, blir det jo litt, sier en frittalende Frank L. Stavik.



– Hva er sammenhengen mellom de tre filmene?


– Samme regissør, Ulrich Seidl, og personer som er i familie med hverandre. Sexferietemaet i første film ga masse medieoppslag. Tro handler om om søsteren til damen i den første filmen. Hun er rabiat religiøs og prøver å kristne folk. Den vi lanserer nå, Håp, er om datteren til damen i den første filmen. Hun er en kraftig tenåring som må på slankeleir. Seidl beskriver sine landsmenn ganske nådeløst, men temaene er relavante for mange land, sier Fidalgo-sjefen.

– Hvordan er kinobesøket på filmene?


– Den første ble sett av ca. 8.000 personer. Den andre fungerte ikke i det hele tatt, der hadde vi ikke en gang 1.000 besøk. Vi tapte litt, men ikke så mye. Den tredje gjenstår det jo å se, men jeg håper vi lander nærmere den første enn den andre.



– Er det vanskelig å drive business med såpass lave tall?

– Den første gikk i et lite pluss, men ikke den andre, og den tredje håper vi på. Vi har fått støtte fra Film & Kino, så totalt sett er det ikke så ille. Vi fikk storbygaranti på de to første og importstøtte på den tredje. Det som vil gi fortjeneste er eventuelt noe som fantastisk at NRK kjøper de inn, men problemet er at de har fullstendig å kjøpe europeisk film.

I disse dager har Fidalgo også andre filmer på kino – den danske Kapringen og franske Etter revolusjonen.

– Kapringen er sett av rundt 8.000 personer til nå. Det er vi glade for. Etter revolusjonen har fått mange bra anmeldelser og gode kommentarer på sosiale medier, men det gjenspeiler seg ikke i kinobesøket

– Er det vanskelig med smalere filmer i dagens kinomarked?



– Det er litt opp og ned. Vi har bra dekning hos de store og mellomstore kinoene. De ønsker å holde en viss bredde i programmet, men det spørs jo hvordan det blir i den nye virkeligheten med nye eiere i Oslo og Bergen. Det gjenstår å se, vi vet ikke ennå.

Stavik sier at Fidalgo har som mål å lansere tolv filmer i året. Neste måned er han klar for nye Cannes-innkjøp.

Samleboksen med alle filmene lanseres 14. august. Samleboksen med alle filmene lanseres 14. august.
Daglig leder Frank Leo Stavik i Fidalgo. Foto: Privat. Gjengitt med tillatelse. Daglig leder Frank Leo Stavik i Fidalgo. Foto: Privat. Gjengitt med tillatelse.
Relaterte sakerBlu-rayDVDKino
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
KINOBRANSJEN
19. april 2013
John Berge https://facebook.com/john.berge

Redaktør og daglig leder i JB Forlag.

Relaterte sakerBlu-rayDVDKino

Siste saker fra KINOBRANSJEN

Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023

John Berge7. januar 2023
Les mer

Kun Dolby-utstyr i Altas nye kinosal

John Berge2. desember 2022
Les mer

ODEON slo kinodagrekorden fra 2019

John Berge7. november 2022
Les mer

Filmweb har rundet 25 år. Her er historien om dette unike norske nettstedet.

John Berge5. november 2022
Les mer

Er over kneika, men fortsatt utfordrende

John Berge31. oktober 2022
Les mer

Etter 28 år som gratisblad legges Filmmagasinet ned

admin29. september 2022
Les mer
KM

KINOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Anne Helen Houg, Christian Høkaas, Iver Neset, Joachim Eikeri, Katrine Wang Svendsen,Matias Kjølstad, Magnus Meling.

http://loans-cash.net

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

Siste nyheter

  • Anmeldelse: The Fabelmans
    ANMELDELSE3. februar 2023
  • LA ELVA LEVE – fakta eller fiksjon?
    REGISSØRINTERVJU3. februar 2023
  • Skuffende, svak og lite fengende thriller: Knock at the Cabin
    ANMELDELSE1. februar 2023
  • Anmeldelse: Munch
    ANMELDELSE31. januar 2023

Aktuelle tema på Kinomagasinet

Forsiden Kino Anmeldelse Video Teknologi VOD DVD Blu-ray trailer drama film Kinobransjen action Disney Magasinet Digitalt abonnement Marvel skrekk Fremhevet Netflix thriller Star Wars spenning superhelt komedie Skrekkfilm Festival animasjon eventyr krim

© 2013-2023 JB Forlag. KINOMAGASINET.no startet 26. april 2013. Det trykte magasinet startet opp i august 2012, under navnet HIGH-DEF og skiftet navn til KINOMAGASINET i januar 2014.

Scroll for more
Tap

Sidebanner 1

  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023
    JB FORLAG7. januar 2023
  • Norske «Nattrikken» ble Oscar-nominert
    PRISUTDELING24. januar 2023
  • Ti toppfilmer fra 2022 fra anmelder Anne Helen Haug
    7. januar 2023
  • Sært, spesielt og superbra: The Banshees of Inisherin
    ANMELDELSE26. januar 2023
  • Anmeldelse: The Fabelmans
    ANMELDELSE3. februar 2023
  • LA ELVA LEVE – fakta eller fiksjon?
    REGISSØRINTERVJU3. februar 2023
  • Skuffende, svak og lite fengende thriller: Knock at the Cabin
    ANMELDELSE1. februar 2023
  • Anmeldelse: Munch
    ANMELDELSE31. januar 2023
  • Skeie gir gass, ansetter flere og har fått ny salgssjef. – Scenemagasinet says:

    […] Skeie med Nordisk Film-kontrakt […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Norsk billettsystemselskap med nye vyer […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Flere forbedringer fra DX […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Filmprogrammering på nett fra DX […]

Sidebanner 2

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Sidebanner 6

Sidebanner 8

Sidebanner 10

Sidebanner 11

Sidebanner 12

Sidebanner 13

Sidebanner 14

Sidebanner 15

«Star Wars» i 2015, 2017 og 2019
Vinduene må endres, men hvordan?