
Det vanker hele elleve Bafta-nominasjoner på filmen Joker.
Prissesongen er for alvor i gang, og nå er det klart at det mørke Joker-portrettet med Joaquin Phoenix er nominert i hele elleve kategorier.
Bafta-prisen er Storbritannias svar på Oscar, og i år går teppet opp for den glamorøse utdelingen 2. februar 2020.
Filmen om den psykisk ustabile Batman-skurken kan skilte med nominasjon i alle de tunge og prestisjefylte kategoriene, som beste film, beste regi (Todd Phillips) og beste mannlige hovedrolle.
Martin Scorseses gangsterdrama The Irishman og Sam Mendes krigsfilm 1917 markerer seg også med et imponerende antall nominasjoner i Bafta-innspurten – med ni nominasjoner hver.
Samtlige tre er nominert i kategorien beste film, der de videre må knive med Quentin Tarantinos Once Upon a Time … in Hollywood og sørkoreanske Parasite av Bong Joon-Ho. (NTB)
Facebook
RSS