• Nyheter
  • ANMELDELSER
  • KINOBRANSJEN
  • LES MAGASINET DIGITALT
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
KM
  • Nyheter
  • ANMELDELSER
    • Anmeldelse: The Fabelmans
    • Skuffende, svak og lite fengende thriller: Knock at the Cabin
    • Anmeldelse: Munch
    • Sært, spesielt og superbra: The Banshees of Inisherin
    • Anmeldelse: Babylon
  • KINOBRANSJEN
    • Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023
    • Kun Dolby-utstyr i Altas nye kinosal
    • ODEON slo kinodagrekorden fra 2019
    • Filmweb har rundet 25 år. Her er historien om dette unike norske nettstedet.
    • Er over kneika, men fortsatt utfordrende
  • LES MAGASINET DIGITALT
    • KINOMAGASINET 8•2022
    • KINOMAGASINET 1•2022
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Et abonnement gir deg gratis digitalversjon og bladet tilsendt i Posten
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 6•2021
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • Facebook

  • RSS

FILMOMTALE

Disney-ansatte til Reiselivskonferansen

Art Director Michael Giaimo (t.v.) og regissør Chris Buck (t.h). er to av personene bak Frozen (Frost). Foto: Walt Disney Animation Studios. Montasje: Per Mork
Disney-ansatte til Reiselivskonferansen
John Berge
21. februar 2014

Frost hadde premiere på norske kinoer 25.12.2013 og er sett av nærmere 470.000 personer per 20.02.2014. Filmen videogramlanseres 9. april 2014.

Frozen (Frost) er som kjent inspirert av norsk natur og Hans Christian Andersens eventyrroman Snedronningen (1844). En av filmens regissører og filmens art director skal besøke Norge i mars.

Det melder Møre og Romsdal Reiseliv.

Medregissør Chris Buck og Art Director Michael Giaimo kommer til Reiselivskonferansen i Kristiansund 20. og 21. mars. Jennifer Lee, som ikke kommer, er også medregissør.

Giaimo har vært i Norge før, og er ifølge hovedkontoret til Walt Disney Animation Studios «thrilled» over å komme tilbake, mens Chris Buck gleder seg til å besøke Norge for første gang.

Frozen (Frost i Norge) ble svært godt mottatt både blant kritikere og publikum og har allerede vunnet mange prestisjefylte priser, bant annet prisen for beste animasjonsfilm under Golden Globe og beste animasjonsfilm i 2014 BAFTA Film Awards. Filmen er dessuten nominert til to Academy Awards. Filmen er en av de mest populære Disney-filmene noensinne og har snart spilt inn 1 mrd amerikanske dollar i billettinntekter.

Innovasjon Norge har inngått et lukrativt samarbeid med Disney for å inspirere kinogjengere verden over til å ville oppleve Norge.

– Filmen har mange referanser til Norge, både fra natur og kultur, og gir unike muligheter for å markedsføre Norge og Møre og Romsdal som reisemål, sier Marit Giske-Nilsen, seniorrådgiver i Innovasjon Norge Møre og Romsdal.

Filmskaperne besøkte den berømte Geirangerfjorden.

– Snøen og isslottet var noe av det vanskeligste å lage, sa Michael Giaimoo i et intervju i forbindelse med lanseringen av filmen.

– Vi valgte Norge på grunn av fjordene, og tenkte at det måtte være helt fantastisk å legge en Disney verden inn i en slik fjord. Det har aldri vært gjort før. Omgivelsene er ikke bare vakre, de spiller en helt unik rolle i filmen, fortsatte han.

– Jeg tror at alt hva filmen formidler av inntrykk gjør at turistene vil ønske å reise til Norge, sier Chris Buck i et intervju han og medregissør Jennifer Lee gjorde med Innovasjon Norge i London.

Både Chris Buck og Mike Giaimo har jobbet i Disney-konsernet i mange år. I tillegg til Frozen, står de bak filmer som Pocahontas, Roger Rabbit, Surf’s up, Tarzan og Den lille havfruen, enten sammen eller hver for seg. Giaimo sier at han hele livet har drømt om å jobbe med en film av et slikt kaliber som Frozen.

– Frozen er en klassisk historie som har en kjerne av noe veldig spesielt i seg, den har egentlig alt jeg har drømt om, sier han.

Basert på en pressemelding.

Relaterte sakerBlu-rayDVDKino
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
FILMOMTALE
21. februar 2014
John Berge https://facebook.com/john.berge

Redaktør og daglig leder i JB Forlag.

Relaterte sakerBlu-rayDVDKino

Siste saker fra FILMOMTALE

Fra musikkmoro til skrekk

John Berge26. oktober 2022
Les mer

Endelig fikk «The Rock» drømmerollen

Matias Kjølstad21. oktober 2022
Les mer

Valgets kvaler

Per Mork19. oktober 2022
Les mer

Elvis for alle generasjoner

Torunn Sola11. juli 2022
Les mer

Thor den fjerde

John Berge11. juli 2022
Les mer

Maverick flyr igjen

John Berge2. juni 2022
Les mer
KM

KINOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Anne Helen Houg, Christian Høkaas, Iver Neset, Joachim Eikeri, Katrine Wang Svendsen,Matias Kjølstad, Magnus Meling.

http://loans-cash.net

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

PRO AV MAGASINET arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. PRO AV MAGASINET er medlem av Norsk Tidsskriftforening og Fagpressen.

Siste nyheter

  • Slik blir Marvel-året 2023
    FILMLANSERING7. februar 2023
  • Anmeldelse: The Fabelmans
    ANMELDELSE3. februar 2023
  • LA ELVA LEVE – fakta eller fiksjon?
    REGISSØRINTERVJU3. februar 2023
  • Skuffende, svak og lite fengende thriller: Knock at the Cabin
    ANMELDELSE1. februar 2023

Aktuelle tema på Kinomagasinet

Forsiden Kino Anmeldelse Video Teknologi VOD DVD Blu-ray trailer drama film Kinobransjen action Disney Magasinet Digitalt abonnement Marvel skrekk Fremhevet Netflix thriller Star Wars spenning superhelt komedie Skrekkfilm Festival animasjon eventyr krim

© 2013-2023 JB Forlag. KINOMAGASINET.no startet 26. april 2013. Det trykte magasinet startet opp i august 2012, under navnet HIGH-DEF og skiftet navn til KINOMAGASINET i januar 2014.

Scroll for more
Tap

Sidebanner 1

  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Veldig fornøyd med at 50 kinoer har booket film «som kan berge liv»
    FILMLANSERING10. januar 2023
  • Fortsatt kinoaktuelle Kampen om Narvik til topps hos Netflix
    VOD (KLIKKEFILM)26. januar 2023
  • Anmeldelse: Utama
    ANMELDELSE10. januar 2023
  • James Cameron om forskjellen på kino vs. hjemmekino
    REGISSØRINTERVJU30. januar 2023
  • Slik blir Marvel-året 2023
    FILMLANSERING7. februar 2023
  • Anmeldelse: The Fabelmans
    ANMELDELSE3. februar 2023
  • LA ELVA LEVE – fakta eller fiksjon?
    REGISSØRINTERVJU3. februar 2023
  • Skuffende, svak og lite fengende thriller: Knock at the Cabin
    ANMELDELSE1. februar 2023
  • Skeie gir gass, ansetter flere og har fått ny salgssjef. – Scenemagasinet says:

    […] Skeie med Nordisk Film-kontrakt […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Norsk billettsystemselskap med nye vyer […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Flere forbedringer fra DX […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Filmprogrammering på nett fra DX […]

Sidebanner 2

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Sidebanner 6

Sidebanner 8

Sidebanner 10

Sidebanner 11

Sidebanner 12

Sidebanner 13

Sidebanner 14

Sidebanner 15

BAFTA: Gravity og 12 Years a Slave i tet
Dette er Oscar-vinnerne 2014