• Nyheter
  • ANMELDELSER
  • KINOBRANSJEN
  • LES MAGASINET DIGITALT
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
KM
  • Nyheter
  • ANMELDELSER
    • Anmeldelse: The Fabelmans
    • Skuffende, svak og lite fengende thriller: Knock at the Cabin
    • Anmeldelse: Munch
    • Sært, spesielt og superbra: The Banshees of Inisherin
    • Anmeldelse: Babylon
  • KINOBRANSJEN
    • Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023
    • Kun Dolby-utstyr i Altas nye kinosal
    • ODEON slo kinodagrekorden fra 2019
    • Filmweb har rundet 25 år. Her er historien om dette unike norske nettstedet.
    • Er over kneika, men fortsatt utfordrende
  • LES MAGASINET DIGITALT
    • KINOMAGASINET 8•2022
    • KINOMAGASINET 1•2022
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Et abonnement gir deg gratis digitalversjon og bladet tilsendt i Posten
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 6•2021
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • Facebook

  • RSS

CINEEUROPE

CineEurope 2018, dag 1: StudioCanal

Den franske skuespilleren Adèle Haenel i en scene fra i One Nation, One King. Dette loves å bli den «største» filmen om den franske revolusjon. Foto: StudioCanal.
CineEurope 2018, dag 1: StudioCanal
Rolf Einar Hammerås
11. juni 2018

StudioCanal

StudioCanal er et fransk filmselskap som eies av Canal+ Groupe og Universal Studios. Selskapet ble grunnlagt i 1988 og eier verdens tredje største filmbibliotek.

BARCELONA: Startskuddet for årets CineEurope har gått. Da passer det supert at det franske filmstudiet StudioCanal fikk starte presentasjonsrundene av kommende filmer.

Det franske studioet, som hovedsakelig konsentrerer seg om gode europeiske filmer, var godt fornøyd med 2017 med Paddington 2 som hovedattraksjon.

For resten av 2018 kunne de presentere den franske Sink or Swim (La Grand Bain) med kremen og vel så det av franske skuespillere.

Filmen tar stafettpinnen videre fra blant annet Full Monty og samler en gjeng overvektige middelaldrene menn som går sammen for starte hjembyens første synkronsvømmelag – altså for menn.. Det er ukjent for oss nå om Sink or Swim får norsk kinopremiere.

En annen fransk film som er på trappene er den episke One Nation, One King. Lite er kjent om handlingen ennå men filmen tar for seg den franske revolusjonen i 1789. Regissør er Pierre Schoeller. Publikum fikk se ett klipp fra filmen som kommer i løpet av høsten.

Da filmen ble presentert under Berlin-festivalen 2018 sa Anne Cherel, fra StudioCanal, at det finnes mange franske filmer om revolusjonen, men ingen er laget i denne skalaen tidligere.

Yardie er skuespiller Idris Albas regissørdebut. Filmen beskrives som et krimdrama og er basert på en bok med samme navn.

Historien er satt til 70- og 80- tallet og sentrerer seg rundt livet til en ung mann ved navn D som aldri har kommet seg etter drapet på sin bror for mange år siden. På vei ut av et liv med kriminalitet møter han plutselig på sin brors morder og begir seg ut på en ferd med blodig hevn. Kommer i løpet av høsten, men det er ukjent om den får norsk kinopremiere.

Her er CineEurope 2018-programmet

I september kommer den tyske Ballon som er basert på en sann historie fra Øst-Tyskland – mens landet var under kommunistisk diktatur – hvor menn planlegger å rømme til vesten ved hjelp av en luftballong. Ukjent utgivelsesdato på denne ennå utover 2018.

Så over til 2019. Liam Neeson er tilbake og det med norske Hans Petter Moland i regissørstolen. Som brøytebilsjåfør i Hard Powder. Nils har akkurat fått prisen som årets borger, men livet hans blir snudd på hodet når sønnen blir drept av en lokal gjengleder. Fylt av hevn, og en mengde tunge kjøretøy stopper han ikke før han kommer på toppen av gjengledelsen. Filmen er en nyinnspilling av Molands egen Kraftidioten (2014), som hadde Stellan Skarsgård i hovedrollen.

The King of Thieves er historien om Englands største ran – også kjent som Hatton Garden-kuppet. Verdier for hele 200 millioner pund forsvant i løpet av april 2015. Det som overrasket mest med det hele var det var fire eldre menn som stod bak det hele. I rollene finner vi blant annet Michael Caine, Michael Gambon. Jim Broadbent, Ray Winstone og Charlie Cox. (PS: Temaet ble også filmatisert i The Hatten Garden Job i 2017.)

I den engelskspråklige franske filmen Mia and the White Lion møter vi en ung jente fra London som flytter til Sør-Afrika med foreldrene sine. Her knytter hun bånd med en hvit løveunge som hun rømmer med da den begynner å bli fullvoksen. Filmen ble filmet over tre år slik at skuespillerne kunne knytte virkelige bånd med dyrene. Publikum fikk se ett imponerende klipp – det går an å få det til uten dataeffekter også.

Rosamund Pike har hovedrollen i Radioactive som tar for seg historien om Marie og Pierre Curie og deres oppdagelser innenfor radium. Historien er for så vidt sann, men filmen lages på bakgrunn av den grafiske novellen Radioactive: Marie & Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout. Den Oscar-nominerte kvinnelige regissøren Marjane Satrapi (Persepolis) styrer filmprosjektet.

Aardman Animation holder på med en ny Shaun The Sheep-film – Farmageddon. Her blir Shaun kidnappet av romvesener og bonden prøver å bli rik på en finurlig fornøyelsespark. Filmen er inspirert av E.T. the Extra-Terrestrial, Close Encouters of the Third Kind og andre romvesenfilmer med massevis av gags og referanser. Utover det kan det nevnes at Aardman også jobber med Chicken Run 2 som kommer i 2021.

CineEurope 2018. Foto: Rolf Hammerås, KINOMAGASINET.no ©

CineEurope 2018. Foto: Rolf Hammerås, KINOMAGASINET.no ©

Relaterte sakerForsiden
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
CINEEUROPE
11. juni 2018
Rolf Einar Hammerås

Relaterte sakerForsiden

Siste saker fra CINEEUROPE

To planlagte bransjemesser i 2021

John Berge23. mai 2021
Les mer

CineEurope tror på høsten

John Berge19. februar 2021
Les mer

Kinobransjen samlet i Barcelona

John Berge17. juni 2019
Les mer

CineEurope 2018, dag 4: Entertainment One

Rolf Einar Hammerås14. juni 2018
Les mer

CineEurope 2018, dag 3: Walt Disney

Rolf Einar Hammerås14. juni 2018
Les mer

CineEurope 2018, dag 3: STX

Rolf Einar Hammerås14. juni 2018
Les mer
KM

KINOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Anne Helen Houg, Christian Høkaas, Iver Neset, Joachim Eikeri, Katrine Wang Svendsen,Matias Kjølstad, Magnus Meling.

http://loans-cash.net

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

PRO AV MAGASINET arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. PRO AV MAGASINET er medlem av Norsk Tidsskriftforening og Fagpressen.

Siste nyheter

  • Disney: Mer «Toy Story» og «Frozen»
    FILMPRODUKSJON9. februar 2023
  • Disney gjør enorme endringer
    9. februar 2023
  • Slik blir Marvel-året 2023
    FILMLANSERING7. februar 2023
  • Anmeldelse: The Fabelmans
    ANMELDELSE3. februar 2023

Aktuelle tema på Kinomagasinet

Forsiden Kino Anmeldelse Video Teknologi VOD DVD Blu-ray trailer drama film Kinobransjen action Disney Magasinet Digitalt abonnement Marvel skrekk Fremhevet Netflix thriller Star Wars spenning superhelt komedie Skrekkfilm Festival animasjon eventyr krim

© 2013-2023 JB Forlag. KINOMAGASINET.no startet 26. april 2013. Det trykte magasinet startet opp i august 2012, under navnet HIGH-DEF og skiftet navn til KINOMAGASINET i januar 2014.

Scroll for more
Tap

Sidebanner 1

  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Disney: Mer «Toy Story» og «Frozen»
    FILMPRODUKSJON9. februar 2023
  • Veldig fornøyd med at 50 kinoer har booket film «som kan berge liv»
    FILMLANSERING10. januar 2023
  • Fortsatt kinoaktuelle Kampen om Narvik til topps hos Netflix
    VOD (KLIKKEFILM)26. januar 2023
  • Anmeldelse: Utama
    ANMELDELSE10. januar 2023
  • Disney: Mer «Toy Story» og «Frozen»
    FILMPRODUKSJON9. februar 2023
  • Disney gjør enorme endringer
    9. februar 2023
  • Slik blir Marvel-året 2023
    FILMLANSERING7. februar 2023
  • Anmeldelse: The Fabelmans
    ANMELDELSE3. februar 2023
  • Skeie gir gass, ansetter flere og har fått ny salgssjef. – Scenemagasinet says:

    […] Skeie med Nordisk Film-kontrakt […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Norsk billettsystemselskap med nye vyer […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Flere forbedringer fra DX […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Filmprogrammering på nett fra DX […]

Sidebanner 2

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Sidebanner 6

Sidebanner 8

Sidebanner 10

Sidebanner 11

Sidebanner 12

Sidebanner 13

Sidebanner 14

Sidebanner 15

Her er CineEurope 2018-programmet
JMJ vil at Børning 3 skal bli en tysk suksess