
Slik presenteres appen
Last ned Bergen Kino-appen for å gjøre din neste kinotur raskere, enklere og bedre.
For første gang får du nå hele kinoturen: program, billettkjøp, venner og mer i en egen mobil-app. Og ikke bare det - nå kan du lagre kortet ditt og betale kinobilletten enkelt med et klikk.
Dette er bare noen av funksjonene du finner i første versjon av Bergen Kino-appen:
Norges enkleste billettkjøp:
• Velg film, velg tidspunkt, velg seter, og betal med et klikk
• Billettene leveres direkte i appen
Oversiktlig kinoprogram:
• Rask og god oversikt over kommende filmer, populære filmer og program for de neste dagene.
• Autoavspillende trailere - Aldri har det vært enklere å få et raskt innblikk i hva som går på kino.
• Les om filmen og utforsk skuespillerene.
• Merk filmer du gleder deg til som "interessert", og få en påminnelse når de kommer på kino.
Anbefalinger:
• Se hva venner, anmelder og andre mener om filmene som går på kinoen din.
• Gi din egen vurdering ved å stemme og / eller skrive en anbefaling.
Se sammen:
• Del billetten du har kjøpt med de du skal gå på kino med
Denne appen kommer til å oppdateres med masse spennende funksjonalitet fremover, og vi gleder oss til å høre hva du synes. Du kan sende oss tilbakemeldinger på feedback@filmgrail.com eller i chatten du finner under innstillinger i appen.
– Dette er et tilbud vil tilbyr til alle kinoene i Norge, sier Jan Tore Kristiansen, administrerende direktør i CAPA Kinoreklame AS, om selskapets nye applikasjon for kinoer. Bergen Kino er først ute.
– Det er selvsagt naturlig for oss å snakke med store kunder, men vi ønsker alle velkommen. Du er ikke avhengig av å ha avtale med CAPA om kinoreklame, understreker han.
Rett før julen 2016 var Bergen Kino først ute med den nye kinoappen, som første kino i Norge. Selv om SF Kino eier halvparten av aksjene i selskapet, har SF Kino også nylig lansert sin egen app, som ikke har noe med den CAPA-utviklede å gjøre. Og Bergen Kino på sin side er majoritetseier i Kinovasjon Norge AS, som igjen eier andre halvpart av CAPA. (De andre eierne av Kinovasjon Norge er SF Kino Stavanger Sandnes, Trondheim Kino og Haugesund Kino).
– Vi har jobbet en god stund å få en app på markedet og arbeidet skjøt fart fra sommeren av, forteller digital produktsjef Erling Hjorthaug og (Film & Partnerships Manager Linn Barholt

Bergen Kinos app, utviklet av CAPA Kinoreklame i samarbeid med Filmgrail, kan også vise billetten digitalt.
De beskriver den som en komplett kinoapp og hevder den er «den eneste helhetlige», hvor man kan kjøpe billetter enkelt, som husker kredittkort, viser kinoprogrammet og via Facebook-oppkobling viser hva venner anbefaler og ser på.
15. desember lanserte Bergen kino appen, som den første i Norge.
– De tenker digitalt og er fremoverlente. Appen er en god kommunikasjonsplattform for kinoene, mener Jan Tore Kristiansen.
– Det er en app som skal inspirere deg til å dra på å kino. Det handler om å dyrke kjærligheten til film, hvilken film går når og hvor, trailere vises. Den vil sortere på toppliste og personlige preferanser. Det vil alltid skjedd noe nytt når du logger på, sier Linn Barholt.

Bergen Kino var først ute med det CAPA Kinoreklame beskriver som den eneste «helhetlige» kinoappen på markedet.
– Apper har vært populære i flere år. Hvorfor har det tatt så lang tid og hvorfor kommer «alle» først nå?
– Det er litt tilfeldig, med SFs og vår, og Filmweb kommer også med en ny app. SF har brukt Sveriges app. Våre eiere ser fordeler å ha to parter som jobber med det digitale. CAPA har et lekent miljø her. Gründervirksomhet gir større flekibiolitet og vi kan være raskere på markedet.
– Hvem har hjulpet med utviklingen?
– Filmgrail har utviklet den. De er langt fremme teknologisk, de er veldig glad i film, og det hele er bygget på deres plattform. Filmgrail-kontoene til folk kan også brukes på kinoappen. Fra dag én er appen dermed mer levende, enn om den var bygd opp fra bunn.

Erling Hjorthaug (digital produktsjef), Jan Tore Kristiansen (administrerende direktør) og Linn Barholt (Film & Partnerships Manager) og CAPA Kinoreklame AS. Foto: John Berge, KINOMAGASINET.no ©
Facebook
RSS