• Nyheter
  • ANMELDELSER
  • KINOBRANSJEN
  • LES MAGASINET DIGITALT
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
KM
  • Nyheter
  • ANMELDELSER
    • En sterk og adrenalinfylt oppfølger: John Wick: Chapter 4
    • Anmeldelse: Shazam! Fury of the Gods
    • Anmeldelse: The Dam
    • Anmeldelse: Ung pike på den irske landsbygda – The Quiet Girl
    • En trygg og blodig oppfølger: Scream VI
  • KINOBRANSJEN
    • Filmdistributørene hedret Vega Scene 
    • Kinoklubben har nådd en stor milepæl
    • Flere nye abonnenter på KINOMAGASINET på nyåret 2023
    • Kun Dolby-utstyr i Altas nye kinosal
    • ODEON slo kinodagrekorden fra 2019
  • LES MAGASINET DIGITALT
    • KINOMAGASINET 8•2022
    • KINOMAGASINET 1•2022
    • SPESIALBILAG: Lange flate ballær III
    • Et abonnement gir deg gratis digitalversjon og bladet tilsendt i Posten
    • Beskyttet: KINOMAGASINET 6•2021
  • Om oss
  • Kontakt
  • LEDIG STILLING
  • Facebook

  • RSS

ANMELDELSE

Anmeldelse: The Hitman’s Bodyguard

Samuel L. Jackson og Ryan Reynolds i tospann i The Hitman's Bodyguard.

KINOFILM : The Hitman's Bodyguard

2
Karakter:

Konklusjon:

The Hitman's Bodyguard har to utrolig morsomme skuespillere, men filmen kaster dem bort i en altfor seriøs actionkomedie med dårlig action og nokså bra komedie.

Eksterne lenker. Les mer hos:

Anmeldelse: The Hitman’s Bodyguard
Rafael Motamayor
4. september 2017

FILMFAKTA

Norgespremiere: 01.09.2017
Sjanger: Action/Komedie
Skuespillere: Samuel L. Jackson, Ryan Reynolds, Salma Hayek, Gary Oldman
Regi: Patrick Hughes
Manus: Tom O'Connor
Nasjonalitet: USA
Språk: Engelsk
Lengde: 1 t. 58 min.
Produksjonsår: 2017
Distribusjon: United International Pictures
Aldersgrense: 15 år.
Begrunnelse: Store mengder blodige og nærgående draps- og voldsskildringer gjør at denne filmen får 15-årsgrense. .

HANDLING

Actionkomediesuksessen fra USA er nå på kino i Norge! Verdens beste livvakt, Michael Bryce ( Ryan Reynolds) får i oppdrag å passe på leiemorderen Darius Kincaid (Samuel L. Jackson), som skal vitne i en internasjonale rettsak. De krangler som katt og hund, men skal de overleve frem til rettsaken starter, må de finne en måte å samarbeide på.

The Hitman’s Bodyguard er en altfor seriøs actionkomedie som kaster bort sine protagonister på en altfor dramatisk komedie.

Hvorfor er det så vanskelig å lage en god actionkomedie? En ville trodd at buddy-cop filmer var lett å lage. Sørg for å ha to morsomme skuespillere, masse action og ferdig med det! Bare se på actionkomediene fra 80- og 90-tallet; Lethal Weapon, Rush Hour og Bad Boys følger samme konsept: en seriøs og dedikert politimann som må samarbeide med en ung og uansvarlig nykommer, latter følger.

Det er lett å se hvorfor man kunne tenke at The Hitman’s Bodyguard kunne være en god film. Vi har to mennesker med ulike personligheter og bakgrunn, nemlig en leiemorder spilt av Samuel L. Jackson, og en livvakt spilt av Ryan Reynolds som må beskytte ham. En av de tar jobben seriøst, den andre mener alt er bare moro.

Problemet er at det finnes ikke karakterer i filmen, bare stjerner. Uansett hvor mange ganger noen refererer til Samuel L. Jackson sin karakter som Darius Kincaid, blir det umulig å tenke på han som noen andre enn Samuel L. Jackson. Han spiller bare en parodi av seg selv som sier «motherfucker» som om det var siste sjanse for det.

Ja, vi vet at det er hans catchphrase, men det blir ikke morsomt den 99. gangen Jackson sier det. Og det stopper ikke der, filmens største overraskelse er Salma Hayek som spiller kona til Kincaid. Hun er imponerende god og morsom i rollen, men det involverer ikke mye mer enn å banne like mye som Jackson.

Det er ikke rett å si at det er ingenting morsomt i The Hitman’s Bodyguard. Denne scenen fikk meg til å le så mye jeg gråt litt.

Likevel finnes det en grei film i The Hitman’s Bodyguard. Det er ingen overraskelse at Samuel L. Jackson og Ryan Reynolds har god kjemi sammen og at begge er veldig morsomme skuespillere. Om du liker 90-tallets komedier og tusenvis av one-liners så er denne filmen for deg. Ryan Reynolds får gjenta mye av det som gjorde Deadpool til en suksess, og han lykkes for det meste med fysisk komedie.

Dessverre er det åpenbart at filmen først skrevet som et drama. Det er mange scener hvor man midt i en morsom samtale får noen alvorsord om hvordan en leiemorder har moralske verdier, og at en livvakt til korrupte og kriminelle er verre enn den som dreper folk.

Ifølge Reynolds skulle filmen egentlig være seriøs. Men med en gang han og Jackson ble ansatt, fikk filmen et nytt manus for å legge til rette for de to hovedstjernene. Resultatet er en film som bytter fra vitser om å drepe folk og ti «motherfuckers» per sekund til et romantisk drama om en mann som ikke klarer å fortelle en kvinne at han elsker henne.

Det er svært irriterende når filmskapere tror at et godt 80-talls soundtrack kan erstatte en god handling. Det samme skjedde med Atomic Blonde, som var en forglemmelig film med veldig god musikk. Her spilles Lionel Richies sang Hello da karakteren til Selma Hayek dreper en god del mennesker i en bar før hun møter Darius Kincaid. Det finnes til og med en sang som Samuel L. Jackson har laget til filmen.

Til å være en actionfilm, er det veldig vanskelig å forstå hva som skjer i filmen. Fotografen Jules O’Loughlin velger å fargegradere filmen på en måte som ser ut som om han druknet kameraet i vaselin, som å se ut av et skittent vindu.

The Hitman’s Bodyguard er nemlig en film for dem som liker å drikke mens de ser på film. Den type film du vil aldri i livet se alene, men som du kan kose deg med om du ser den med mange venner som bare gjøre narr av hvor dum filmen egentlig er.

Anmeldelsen ble først publisert i GeekWithAnAfro.com

Relaterte sakerForsiden
Kommentarer:
Klikk for å legge til en kommentar
ANMELDELSE
4. september 2017
Rafael Motamayor https://www.facebook.com/rafael.motamayor?fref=ts

Skribent for KINOMAGASINET. Journalistikkstudent.

Relaterte sakerForsiden

Siste saker fra ANMELDELSE

En sterk og adrenalinfylt oppfølger: John Wick: Chapter 4

Jon Smeland Olsen25. mars 2023
Les mer

Anmeldelse: Shazam! Fury of the Gods

Matias Kjølstad23. mars 2023
Les mer

Anmeldelse: The Dam

Anne Helen Houg15. mars 2023
Les mer

Anmeldelse: Ung pike på den irske landsbygda – The Quiet Girl

Terje Thomassen15. mars 2023
Les mer

En trygg og blodig oppfølger: Scream VI

Jon Smeland Olsen9. mars 2023
Les mer

Anmeldelse: Saint Omer

Anne Helen Houg7. mars 2023
Les mer
KM

KINOMAGASINET.no er et produkt fra JB Forlag, Halfdan Kjerulfs vei 6A, 1410 KOLBOTN.

Redaktør: John Berge • Tlf. 975 99 007

I redaksjonen: Anne Helen Houg, Christian Høkaas, Iver Neset, Joachim Eikeri, Joakim Rekaa, Jon S. Olsen, Katrine Wang Svendsen, Magnus Meling, Matias Kjølstad, Terje Thomassen og Torunn Sola

http://loans-cash.net

Design: Per Mork • Tlf. 411 43 640

Alt innhold er copyrightbeskyttet og kan ikke gjengis uten tillatelse.

KINOMAGASINET arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. KINOMAGASINET er medlem av Norsk Tidsskriftforening og Fagpressen.

KINOMAGASINET er medlem av
Fagpressen

Siste nyheter

  • En sterk og adrenalinfylt oppfølger: John Wick: Chapter 4
    ANMELDELSE25. mars 2023
  • Anmeldelse: Shazam! Fury of the Gods
    ANMELDELSE23. mars 2023
  • En John som aldri dør
    FILMOMTALE21. mars 2023
  • Lover halv pris på alle kinobilletter med ett unntak
    KINODRIFT21. mars 2023

Aktuelle tema på Kinomagasinet

Forsiden Kino Anmeldelse Video Teknologi VOD DVD Blu-ray trailer drama film Kinobransjen action Disney Magasinet Digitalt abonnement Marvel skrekk Fremhevet Netflix thriller Star Wars spenning superhelt komedie Skrekkfilm Festival dc animasjon eventyr

© 2013-2023 JB Forlag. KINOMAGASINET.no startet 26. april 2013. Det trykte magasinet startet opp i august 2012, under navnet HIGH-DEF og skiftet navn til KINOMAGASINET i januar 2014.

Scroll for more
Tap

Sidebanner 1

  • Populært

  • Siste

  • Kommentarer

  • Nye Lord of the Rings-filmer i sikte
    FILMPRODUKSJON26. februar 2023
  • Filmdistributørene hedret Vega Scene 
    KINOBRANSJEN16. mars 2023
  • Trailer: Sulis 1907
    TRAILER28. februar 2023
  • Lover halv pris på alle kinobilletter med ett unntak
    KINODRIFT21. mars 2023
  • En sterk og adrenalinfylt oppfølger: John Wick: Chapter 4
    ANMELDELSE25. mars 2023
  • Anmeldelse: Shazam! Fury of the Gods
    ANMELDELSE23. mars 2023
  • En John som aldri dør
    FILMOMTALE21. mars 2023
  • Lover halv pris på alle kinobilletter med ett unntak
    KINODRIFT21. mars 2023
  • Skeie gir gass, ansetter flere og har fått ny salgssjef. – Scenemagasinet says:

    […] Skeie med Nordisk Film-kontrakt […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Norsk billettsystemselskap med nye vyer […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Flere forbedringer fra DX […]

  • Sønn av DX-gründeren overtar ledelsen av firmaet – Kulturhusmagasinet says:

    […] Filmprogrammering på nett fra DX […]

Sidebanner 2

Sidebanner 3

Sidebanner 4

Sidebanner 5

Sidebanner 6

Sidebanner 8

Sidebanner 10

Sidebanner 11

Sidebanner 12

Sidebanner 13

Sidebanner 14

Sidebanner 15

Anmeldelse: Cars 3
Anmeldelse: What Happened to Monday